Дві третини киян вважають, що причина конфлікту Зеленського з Кличком – бажання усунути політичного конкурента – соцопитування
Заперечує існування конфлікту між Зеленським та Кличком 24% опитаних, 14% не змогли відповісти.
68% тих, хто визнає наявність конфлікту, упевнені, що протистояння спричинене спробами Банкової усунути політичного конкурента. 23% киян вважають, що конфлікт спричинений бажанням президента навести лад у столиці. Ще 9% киян не змогли відповісти на таке запитання.
"Серед тих, хто вважає реальним конфлікт між президентом і очільником столиці, 39% підтримують у ньому Віталія Кличка, 15% – Володимира Зеленського, 45% – нікого з них", – указано в публікації "Рейтингу".
В опитуванні на тему "Суспільно-політичні настрої киян", яке тривало з 10-го до 12 грудня, узяло участь 2000 жителів столиці віком від 18 років. Опитування проводили у вигляді телефонних інтерв'ю за допомогою комп'ютера (методом CATI) з урахуванням випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна за віком і статтю. Статистична похибка – не більше ніж 2,2%.
Контекст:
Кличко обіймає посаду мера Києва з червня 2014 року. На чергових місцевих виборах 26 жовтня 2020 року він переміг у першому турі.
В інтерв'ю журналісту, засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону він повідомив, що до місцевих виборів 2020 року Зеленський рік із ним не спілкувався, "після виборів коротко поспілкувалися, потім знову пауза була ще раз рік".
На пресконференції 20 травня Зеленський заявив, що ставиться до Кличка "з великою повагою", але вважає його публічну поведінку неправильною і не розуміє, "що Кличко від нього хоче". "Віталій Володимирович, мені здається, дуже неправильно публічно себе поводить. Мені здається, справедливе питання – що він хоче від мене? Тому що він постійно мені пише, дзвонить, записується на прийом, – постійно, запитайте! – навіть приходить в Офіс президента без того, що я готовий із ним зустрітися, бо мені бракує часу", – заявляв президент.
Навесні – влітку 2021 року публічний конфлікт між Кличком та центральною владою відновився. У травні в Києві розпочалися обшуки на низці комунальних та комерційних підприємств, а також у департаментах КМДА. У партії УДАР вважають масові обшуки у столиці тиском та спробою дискредитації Кличка та його політсили. У серпні Кличко заявив про спробу дискредитувати його, усунути з посади голови КМДА та змінити на "зальотного ставленика".
Кличко говорив, що в нього немає конфлікту із Зеленським, але "періодично виникають загострення".
В інтерв'ю Гордону він зазначив, що не рветься на прийом до президента. "Я не хочу потрапити. Є питання, які необхідні для міста, для країни… Я є не лише мером міста Києва, а ще керівником Асоціації міст України, де є жорсткі умови, де необхідно ухвалювати на державному, на найвищому рівні рішення – підготовка до опалювального сезону, боротьба з коронавірусом, головні речі", – сказав Кличко.
19 жовтня Кличко та Зеленський зустрілися в Офісі президента – за словами Кличка, уперше за останній рік.
Після зустрічі Кличко дав інтерв'ю виданню ZN.UA, у якому звинуватив владу у "прямому політичному тиску" і сказав, що відповіді на запитання щодо його причин від глави держави не дістав.