Голова фракції "Батьківщини" у Київраді заявив, що якщо депутати не продовжать оренди ТЕЦ і тепломереж для "Київенерго", це може призвести до тяжких наслідків
Якщо Київрада не розв’яже питання з переданням тепломереж від "Київенерго" на баланс "Київтеплоенерго" і не продовжить до 30 червня права оренди ТЕЦ, то місто не матиме правових підстав виставляти рахунки на оплату протягом наступних опалювальних сезонів, заявив голова фракції "Батьківщина" в Київраді Володимир Бондаренко.
Голова фракції "Батьківщина" в Київраді Володимир Бондаренко в коментарі виданню "Экономические известия" розкритикував позицію депутатської більшості, яка не змогла минулого тижня розглянути питання про забезпечення столиці теплом та гарячою водою.
Тепловою та електричною енергією Київ забезпечує ПАТ "Київенерго", для цього компанія орендує у столиці теплові мережі. Цей договір оренди завершується 26 квітня. До 27 квітня "Київенерго" повинна передати на баланс новоствореного комунального підприємства "Київтеплоенерго" теплові мережі, теплоелектроцентралі та сміттєспалювальний завод "Енергія".
Київська міська державна адміністрація підготувала проект рішення Київради, у якому можливість оренди ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 та заводу "Енергія" для "Київенерго" продовжено до 30 червня, щоб забезпечити безперебійну роботу об'єктів під час їх передання "Київтеплоенерго", у якого поки немає ліцензій та не встановлено тарифи. Договір із "Київенерго" щодо використання теплових мереж пропонували продовжити на три дні, до 30 квітня.
19 квітня депутати Київради відмовилися розглянути це питання.
"Це може привести до того, що Київ не буде мати правових підстав виставляти оплату в наступні опалювальні сезони. А це, ви ж розумієте, що таке, коли не визначена оплата, законно не визначена. Це буде мати дуже тяжкі наслідки. Тому побачимо, чим воно закінчиться. Але поки що стараємося, щоби якось воно пройшло більш-менш гладко", – заявив Бондаренко.
Продовження для "Київенерго" оренди тепломереж на чотири дні дозволило б розв’язати питання з розрахунками, зазначив він.
"Там є нюанси цього питання, які дуже прості й зрозумілі. Один полягає в розрахунках за газ, там термін розрахунків поставлений у всіх документах, на жаль, 26 числа. Чотири дні до кінця місяця не вистачає. І нам треба було б добавити чотири дні, щоб розраховуватися по кінцю місяця. От уявіть собі, що робити бухгалтерії, у якої 26-го закінчується розрахунок по газу, яка кількість його спожита, у цей день треба зафіксувати лічильники і т.д. Тобто це проста технічна штука", – сказав Бондаренко.
Якщо продовжити оренду ТЕЦ на два місяці, то це дасть змогу вчасно здобути ліцензії, необхідні для експлуатації генерувальних потужностей, додав він.
"У НКРЕКП (Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. – "ГОРДОН") відсутній кворум. А ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод регулюються по-іншому, ніж усе інше. І нам треба як мінімум, щоб НКРЕКП надала ліцензії. Тільки з'явиться НКРЕКП, ми здразу затвердимо свої ліцензії й підемо по них платити", – підкреслив він.
Генеральний директор ПАТ "Київенерго" Олександр Фоменко в інтерв'ю "БизнесЦензору", опублікованому 4 квітня, заявив, що компанія готова передати муніципальні енергетичні активи на баланс КП "Київтеплоенерго".
18 серпня 2017 року Фонд державного майна України повідомив, що реалізував на аукціоні блокувальний пакет акцій "Київенерго". У групі СКМ бізнесмена Ріната Ахметова заявили, що акції купила компанія Ornex, яка входить до групи. За 25% акцій ПАТ "Київенерго" було сплачено 759,633 млн грн. За інформацією видання "Дело", після цієї покупки частка Ахметова в компанії досягла 97%.