Київ отримав допомогу від уряду США для відновлення теплових мереж на $1,3 млн
Зазначають, що передання труб дасть змогу відновити централізоване теплопостачання понад 20 000 жителів Києва. Загальна довжина труб, наданих урядом США через "Проєкт енергетичної безпеки" USAID, становить 11 км.
У КМДА заявили, що підтримка дасть "Київтеплоенерго" змогу реабілітувати зовнішні ділянки теплової мережі в місцях, які зазнали пошкоджень унаслідок ракетних ударів. Термін експлуатації труб і супутніх матеріалів становить 50 років.
За словами амбасадорки США в Україні Бріджит Брінк, підтримка США загалом спрямована на забезпечення сталого постачання електрики й тепла в домівки, лікарні, школи та підприємства по всій Україні.
Контекст:
Росія від початку повномасштабного вторгнення в Україну атакує цивільні об'єкти, житлові будинки, критичну інфраструктуру.
У вересні російські окупанти завдали українській інфраструктурі низки масштабних пошкоджень. Увечері 11 вересня почалися перебої зі світлом і водопостачанням у шести областях через удари окупантів по ТЕЦ і підстанціях під Харковом. Загинуло кілька енергетиків, які чергували цього вечора. У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що РФ випустила по Україні 11 крилатих ракет, дев'ять із них ЗСУ збили.
14-го, 15-го, 16 вересня росіяни завдали низки ракетних ударів по гідротехнічних спорудах у Кривому Розі. У місті почалися підтоплення, у кількох районах було оголошено евакуацію.
11 вересня президент України Володимир Зеленський, виступаючи на 17-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), заявив, що зима 2022–2023 років буде найскладнішою для всього світу. Росія, за словами президента України, робить усе, щоб за зимовий період зламати спротив України, Європи та світу.
16 вересня представник Пентагону Пет Райдер відмовився прогнозувати, коли може завершитися війна Росії проти України, проте зазначив, що США впевнені, що зможуть і далі підтримувати Україну в подальшій боротьбі.