Кличко: Якщо в Києві настане медичний колапс, лікарі вам скажуть: "Лікуйтеся вдома, виживайте, читайте "Отче наш"

Кличко: Я хотів би, щоб всі усвідомили – лише від нас залежить, наскільки жорсткими будуть обмеження
Фото: kyivcity.gov.ua
Карантинні обмеження в Києві м'які порівняно з тими, які ввели в інших країнах. Про це міський голова столиці Віталій Кличко сказав увечері 5 квітня в ефірі ICTV, коментуючи ситуацію зі спецперепустками для проїзду у громадському транспорті.

"Ми умисно посилили локдаун і обмеження пересування транспортом. Це єдиний шлях, який на сьогоднішній день забезпечить розрив ланцюга передачі інфекції", – підкреслив Кличко.

За словами київського мера, до такого рішення міська влада вдалася після консультацій з Інститутом імені Роберта Коха, який займається вивченням інфекційних захворювань і способів їхнього поширення.

Кличко визнав, що рішення ввести жорсткіші обмеження – непопулярне. Однак ситуація з поширенням коронавірусної інфекції в Києві зараз критична, підкреслив він.

"Якщо ми зараз дійдемо до межі, коли буде медичний колапс, що буде? Що означає колапс медицини? Це коли вам – людині, яка зараз нас дивиться, – буде погано, якщо вам буде потрібна медична допомога і ви звернетеся до лікарів, вам скажуть: "Вибачте, будь ласка, ми вам не можемо допомогти, лікуйтеся вдома, виживайте, читайте "Отче наш" у кращому випадку – може бути, допоможе". Ми ні в якому разі не хочемо допустити цього і тільки з цим пов'язані такі обмеження. Але обмеження, які зараз працюють у Києві, у порівнянні з тими обмеженнями, які діють в інших країнах, м'які. Тому що дійсно комендантська година є в багатьох країнах, у багатьох країнах великі штрафи  від декількох сотень до тисячі євро – за неносіння масок. Я хотів би, щоб всі усвідомили – лише від нас залежить, наскільки жорсткими будуть обмеження", – сказав Кличко.

У Києві з 20 березня місцева влада ввела посилений карантин. Не працюють ТРЦ і заклади культури, кафе і бари можуть працювати лише навинос, а школи перейшли на дистанційне навчання.

З 5 квітня в Києві почали діяти жорсткіші карантинні обмеження. У столиці закривають усі школи та дитячі садки. Весь громадський транспорт працює за спеціальними перепустками виключно для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури (бізнесмен Олексій Давиденко писав, що з їх отриманням були проблеми). Заклади громадського харчування – лише навинос і в режимі доставки, продуктові ярмарки закрили з 1 квітня. Обмеження триватимуть мінімум до 16 квітня.

У Київській міськдержадміністрації заявили вранці 5 квітня, що департамент транспортної інфраструктури КМДА видав 437 тис. спеціальних перепусток. Загалом їх зробили 500 тис. і більше друкувати не будуть, повідомив Кличко.

Користувачі соцмереж пишуть, що через підвищений попит вартість поїздок на таксі Києвом зросла більш ніж утричі.

Від початку епідемії в Києві підтвердили 169 тис. випадків COVID-19, зараз продовжує хворіти 57,2 тис. осіб. Станом на ранок 6 квітня у столиці зайнято 82,5% ліжок для пацієнтів із коронавірусом.