Кличко заявив, що його позбавляють важелів управління, і звернувся до СБУ
За його словами, після трагедії 1 червня, коли в Деснянському районі перед зачиненим бомбосховищем загинули люди, у столиці загострилося протистояння районної й міської влади.
"Бо що відбулося за тиждень після трагедії 1 червня? Голова Деснянського району пан [Дмитро] Ратніков, щодо відсторонення якого я звернувся до президента, став кліпмейкером. Знімає відеозвернення. І вже ситуація пішла далі. В політичну площину. Голови районів заявили про наміри фактично зруйнувати систему управління містом. І це у воєнний час!" – обурився Кличко.
Мер Києва вважає, що його "фактично позбавляють важелів в управлінні містом", а райони перетворилися на "окремі князівства". Водночас у столиці діє військова адміністрація.
"Тобто ситуація така, що повноваження – в одних, а відповідальність – тільки на мері міста. У результаті цього ми вже бачимо ознаки розбалансування влади і внесення хаосу в управління столицею", – дійшов він висновку.
Кличко поінформував, що Київрада розгляне 8 червня звернення до президента, Верховної Ради й уряду про повернення міському голові права подавати кандидатури на призначення і звільнення голів районів столиці, якого його позбавили за два дні до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Станом на 21.00 на сайті Київради немає повідомлень про ухвалені щодо цього рішення.
Контекст:
1 червня внаслідок ракетної атаки біля поліклініки в Деснянському районі Києва загинуло троє людей (серед них дев'ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття, але не змогли в нього потрапити. 3 червня у Києві створили комісію для ревізії бомбосховищ.
Поліція розпочала розслідування через зачинене укриття. Затримали охоронця поліклініки і трьох посадових осіб. 2 червня їх повідомили про підозру: чиновників – у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки, охоронця – у залишенні у небезпеці, що спричинило смерть.
Кличко звернувся до Кабінету Міністрів і запропонував усунути від виконання обов'язків голову Деснянської районної адміністрації Ратнікова. Мер заявив, що відповідальними за роботу укриттів є керівники установ, де розташовані ці укриття, а також голови районів.
5 червня "Цензор.НЕТ" повідомив, що керівники райдержадміністрацій Києва записали відеозвернення, в якому просять мера столиці добровільно відмовитися від посади голови КМДА. За інформацією джерел видання, це звернення записали в одному із дворів Шевченківського району. "Голови РДА заявили, що у них багато завдань, а мало повноважень, тому мер має відмовитися від повноважень голови КМДА і залишитися мером", – ідеться в повідомленні.