Кличко звернеться до президента щодо кадрових рішень стосовно очільників районів із найгіршими показниками стану укриттів

Кличко нагадав, що місто торік і цьогоріч виділило районам загалом 1,2 млрд грн на облаштування укриттів
Фото: kyiv.klichko.org
Приблизно до 100% укриттів Києва мають безперешкодний доступ у Деснянському, Солом'янському й Оболонському районах. Від 20% до 27% бомбосховищ у Голосіївському, Печерському та Шевченківському районах такого доступу не мають. Також від 49% до 80% укриттів у Деснянському, Солом'янському й Подільському районах наразі в незадовільному стані. Такими є результати перевірки понад 1600 укриттів об'єднаною комісією станом на ранок 5 червня, повідомив мер Києва Кличко.

Такі самі дані сьогодні вранці на нараді комісія надала міністру з питань стратегічних галузей промисловості України Олександрові Камишіну. Він також нагадав, що місто торік і цьогоріч виділило районам загалом 1,2 млрд грн на облаштування укриттів.

"Звертаю увагу голів районних держадміністрацій: за результатами перевірки щодо глав районів із найгіршими показниками будуть подальші звернення до президента щодо кадрових рішень", – наголосив Кличко.

Наразі прокуратура й поліція Києва розслідують розкрадання грошей на ремонті укриттів. Мер Києва заявляв, що грошима, які торік і цьогоріч виділили з міського бюджету на облаштування укриттів, розпоряджаються районні державні адміністрації, а відповідають за реалізацію очільники районів. Їх призначає і звільняє президент.

Контекст:

Укриття почали масово перевіряти після того, як у ніч проти 1 червня внаслідок ракетної атаки біля поліклініки в Деснянському районі Києва загинуло троє людей (серед них дев'ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття, але не змогли в нього потрапити. 3 червня в Києві створили комісію з ревізії бомбосховищ.

Поліція розпочала розслідування через закрите укриття. Затримали охоронця поліклініки і трьох посадових осіб. 2 червня їх повідомили про підозру: посадовців – у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки, охоронця – у залишенні у небезпеці, що спричинило смерть.

Кличко звернувся до Кабінету Міністрів і запропонував усунути від виконання обов'язків голову Деснянської районної адміністрації Дмитра Ратнікова. Мер заявив, що відповідальними за роботу укриттів є керівники установ, де розташовані ці укриття, а також голови районів.

3 червня міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін повідомив, що провів нараду за участю мера столиці, голови Київської міської військової адміністрації Сергія Попка, представників Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Ради національної безпеки і оборони. У Києві створили комісію з ревізії бомбосховищ, її очолив посадовець від Київської міської військової адміністрації. За словами Камишіна, щоранку комісія звітуватиме про проміжні результати перевірки. На 12 червня комісія підготує звіт щодо ревізії.