Крищенко розповів, як у київських барах і ресторанах реагують на перевірки поліції під час карантину
Деякі київські заклади відмовляються виконувати вимоги правоохоронців, пов'язані з реалізацією карантинних обмежень, заявив глава поліції Києва Андрій Крищенко.
Глава поліції Києва Андрій Крищенко в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив, що більшість столичних барів і ресторанів після перевірок поліції під час карантину припиняють працювати.
"У Києві у нас барів, ресторанів більше 2000. Більшість закладів розуміє і зачиняється. Значна кількість тих, хто діють за принципом "приїдуть – не приїдуть", "побачать – не побачать". Багато хто маскується: зовнішнє освітлення гасять, шторки якісь щільні вішають, людей запускають з іншого входу. Але коли все ж таки поліція приїздить, то зачиняються, а ми складаємо на них адміністративні матеріали", – сказав Крищенко.
Водночас він зазначив, що деякі заклади відмовляються виконувати вимоги поліції.
"А є такі заклади, які демонстративно не пускають поліцію, нехтують усіма цими правилами. Тут ми вже використовуємо процесуальні заходи: у нас є ст. 325 Кримінального кодексу України і вона дає можливість проводити невідкладні, в тому числі слідчі та оперативні дії. Це стаття про порушення санітарно-гігієнічних норм, що можуть призвести до масових захворювань", – підкреслив Крищенко.
11 листопада Кабмін запровадив по всій країні однакові обмеження, характерні для "помаранчевої" зони. В Україні заборонили:
- перевезення у пасажирському транспорті більше людей, ніж є місць для сидіння;
- роботу закладів харчування у нічний час (з 22.00 до 7.00);
- роботу хостелів (готелі можуть працювати);
- роботу нічних клубів і закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
- роботу спортивних залів (якщо більш ніж одна людина на 20 м&³2; площі);
- роботу кінотеатрів і театрів із понад 50% заповнених місць у залі;
- проведення культурних, спортивних та розважальних заходів, якщо в них бере участь понад 20 осіб (виняток – деякі спортивні заходи).
Також 11 листопада Кабінет Міністрів України запровадив "карантин вихідного дня" на додаток до інших обмежувальних заходів. Протягом трьох вікендів (14–15, 21–22 і 28–29 листопада) непродовольчі магазини, розважальні заклади мали бути закриті, заклади громадського харчування могли працювати тільки на винос.
2 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що "карантину вихідного дня" не продовжуватимуть, по всій Україні діятимуть обмеження "помаранчевої" зони.
За даними видання "ГОРДОН", жорсткий локдаун в Україні хочуть запровадити із 2 січня. Джерела кажуть, що карантин триватиме два тижні – до 15 січня. Таке рішення українська влада вважає "найраціональнішим" у нинішній ситуації.
За даними поліції, протягом минулих вихідних правоохоронці перевірили у Києві 1510 розважальних закладів, закладів харчування та торгово-розважальних центрів. За результатами цих перевірок на посадових осіб склали 198 адмінпротоколів за ч. 1 ст. 44-3 (порушення правил карантину) Кодексу України про адміністративні правопорушення.