На умисний підпал костелу Святого Миколая ніщо не вказує, пожежа почалася в закритій кімнаті – голова поліції Києва

Щоб потрапити в кімнату, де була частина органа, яка загорілася, довелося виламувати двері ломом
Фото: dsns.gov.ua
Сторонніх осіб у костелі Святого Миколая в день пожежі не було. Про це голова поліції Києва Іван Вигівський повідомив "Цензор.НЕТ" в інтерв'ю, опублікованому 20 вересня.

На запитання, чи була пожежа, що пошкодила будівлю костелу і знищила орган, умисним підпалом, Вигівський відповів: "Ніщо на це не вказує. Було задіяно експертів ДСНС і наших, за попередніми даними, пожежа пов’язана з електрикою і було коротке замикання".

Він зазначив, що висновків експертиз іще немає.

"Тієї миті, коли сталося загоряння цього органа, там перебував музикант, який проводив репетицію, і ще кілька людей, які там працюють. Музикант побачив, що пішло задимлення. Та кімната, в якій знаходиться обладнання, була поруч, але зачинена, доступу туди не було. Тому двері їм довелося відкривати за допомогою лома. Самостійно намагалися загасити пожежу, та не змогли, і викликали службу порятунку", – розповів Вигівський.

Він зазначив, що попри те, що костел – публічне місце, сторонніх осіб у ньому того дня не було.

Голова поліції Києва також підкреслив, що реставрація будівлі не заважає слідству, оскільки поліція вже провела всі необхідні заходи на місці й узяла зразки для експертизи.

Контекст:

Пожежа в костелі Святого Миколая сталася увечері 3 вересня о 21.49. У Міністерстві культури повідомляли, що загоряння виникло під час репетиції, площа пожежі становила 80 м&³2;.

Через загоряння частково було зруйновано облицювання на першому і другому поверхах усередині будівлі костелу, а також постраждав орган.

На відновлення костелу попередньо знадобиться від 75 млн грн, повідомляли в Мінкульті України. Глава відомства Олександр Ткаченко говорив, що до суми, яку збере український бізнес, решту необхідних коштів додасть держава.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Кабінету Міністрів із дорученням невідкладно забезпечити реставрацію будівлі та встановлення там нового органа.

Костел Святого Миколая відкрили 1909 року. Це найбільший у Києві католицький храм і єдина у столиці будівля у стилі неоготики.