На вулиці Києва вийдуть трамваї зі сталі "Азовсталі"

Трамвай обладнано для маломобільних людей і пасажирів з особливими потребами
Фото: metinvest.media
На вулиці Києва готуються вийти нові трамваї із металу "Азовсталі" групи "Метінвест" Ріната Ахметова. Компанія "Татра-Юг" придбала сталь на комбінаті до повномасштабного вторгнення. На вулиці вісім нових трамваїв виходить на маршрут №33, який з'єднує Троєщину й Дарницю, повідомили 22 березня у пресслужбі "Метінвесту".

Із маріупольського металу випустили партію трамваїв з низькою підлогою, удосконаленою системою опалення, сучасною вентиляцією і кондиціюванням салону. Трамвай обладнано для маломобільних людей і пасажирів з особливими потребами: усередині є місця з фіксацією інвалідних колясок і дитячих візочків, пандуси для посадки/висадки біля входу, кнопки виходу на нижньому рівні та зручно розмічені сидіння для вагітних, розповіли у пресслужбі.

Метал, випущений у Маріуполі до війни, придбали великі компанії, і ще якийсь час з'являтимуться об'єкти, виготовлені зі сталі "ММК імені Ілліча" та "Азовсталі". На Оболоні в Києві восени цього року планують відкрити міст-хвилю, зазначили в компанії.

Контекст:

Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби та обстрілювати. З початку березня Маріуполь був у блокаді, з другої половини травня у повній окупації. Оборона міста тривала 86 днів.

Завод "Азовсталь" – останній об'єкт, який у Маріуполі утримували українські військові. Серед них – бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники й поліцейські. 16 травня 2022 року з "Азовсталі" розпочалася евакуація українських військовослужбовців, зокрема тяжкопоранених. Частина захисників Маріуполя вже повернулася із полону.

В Україні реалізували проєкт "Азовсталь. Символ незламності", у межах якого фандрайзингова платформа президента України United24 і група "Метінвес т" створили дві серії браслетів з використанням останньої довоєнної партії сталі комбінату "Азовсталь". Усі браслети розпродано. Загальний тираж сталевих символів незламності становив 100 тис. штук, їх купили люди із 44 країн по всьому світу. Весь прибуток від продажу браслетів спрямовано на посилення "Армії дронів" і створення першого у світі "Флоту морських дронів".

Корпус майбутнього флагмана Військово-морських сил ЗСУ, корвета "Гетьман Іван Мазепа", будівництво якого завершують у Туреччині, також зроблено зі сталі, яку ще до повномасштабної війни виготовили на заводах "Азовсталь" і "ММК імені Ілліча".