Невизнання результатів виборів ректора Могилянки. Студенти оголосили страйк і збираються йти під Кабмін
Студенти Києво-Могилянської академії підтримали безстроковий страйк через невизнання з боку Міністерства освіти та науки України результатів виборів президента навчального закладу. Про це йдеться у спільній заяві органів студентського самоврядування, оприлюдненій на сайті Могилянки.
"Міністерство освіти і науки України перевищило свої повноваження і не визнало результати виборів президента Національного університету "Києво-Могилянська академія". Ми вважаємо наказ міністерства про призначення нового конкурсу на посаду президента недотриманням чинного законодавства, наступом на університетську автономію та знеціненням академічних свобод", – ідеться у заяві.
У Facebook анонсували акцію протесту під Кабінетом Міністрів під гаслом "Міністр тимчасовий, Могилянка – вічна". Захід запланували на 9.00 4 лютого.
Уряду висувають три вимоги: відставку міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета, підписання контракту з обраним президентом академії та забезпечення автономії українських університетів.
Контекст:
Національний університет "Києво-Могилянська академія" – вищий навчальний заклад, розташований у Києві. У 2015 році академія відсвяткувала 400-річний ювілей.
27 січня у виші провели вибори президента. Дільницю, розташовану в університеті, атакувала група невідомих людей у масках, які викрали скриньку з бюлетенями. Попри інцидент голосування тривало.
У Національній поліції відреагували на інцидент і повідомили, що до зали для голосування увійшло п'ятеро людей, які облили зеленкою одну урну, а іншу разом із бюлетенями винесли з приміщення.
На виборах президента університету переміг ексміністр освіти і голова Національного агентства із забезпечення якості освіти Сергій Квіт. У другому турі виборів за нього віддало голоси 235 осіб (52,80%), за його суперницю, в.о. президента академії Олександру Гуменну – 191 (42,92%).
Міністерство освіти не визнало виборів, оскільки їх провели з порушеннями, заявив Шкарлет. Адміністрація Києво-Могилянської академії 1 лютого на своєму сайті заявила, що вибори відбулися чесно та прозоро, а рішення виборчої комісії підтримали обоє кандидатів. У виші очікують від Міністерства освіти і науки якнайшвидшого завершення формальних процедур із підписання контракту з Квітом.
2 лютого Міністерство освіти і науки оголосило новий конкурс на посаду президента. Експертно-кадрова комісія встановила, що вибори, які у ВНЗ відбулися наприкінці січня, провели з порушеннями законодавства та статуту університету.