"Повернувся в Київ, щоб обговорити всі напрями співпраці". Глава Євроради приїхав в Україну

Мішель розповів про візит уже з української столиці
Фото: Charles Michel / Twitter
Глава Європейської ради Шарль Мішель 19 січня приїхав у Київ. Він написав про це приблизно об 11.00 у Twitter.

Глава Євроради проілюстрував пост фотографією, як українська делегація зустрічає його на пероні Центрального залізничного вокзалу у столиці.

"Повернувся в Київ, щоб обговорити всі напрями співпраці. Нехай 2023 рік буде роком перемоги й миру", – написав Мішель.

Мішеля зустрічала віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

"З великим задоволенням вітаю Шарля Мішеля в Києві. Дякую, що підтримуєте нас у цій боротьбі за мирне європейське майбутнє", – написала вона у Twitter, супроводивши твіт хештегом англійською #OneEuropeanFamily ("одна європейська родина").

Перед прибуттям у Київ Мішель опублікував у Twitter відео, у якому анонсував зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і парламентарями.

"Українці борються за свою землю, за майбутнє своїх дітей. Але вони також борються за наші загальноєвропейські цінності миру і процвітання. Вони потребують і заслуговують нашої підтримки", – написав він.

Контекст:

Це третій візит Мішеля в Україну за час повномасштабної війни Росії проти України, яка почалася в лютому 2022 року. У квітні глава Європейської ради відвідував Київ, у травні – Одесу.

10 січня 2023 року Зеленський і Мішель провели телефонні переговори. Зеленський розповів про ситуацію на фронті та про оборонні потреби України. "Домовилися про спільні зусилля для реалізації формули миру. Обговорили очікування від майбутнього саміту Україна – ЄС", – додав він.

Візит Мішеля в Україну відбувся за два тижні до 24-го саміту Україна – ЕС. Його проведуть у Києві 3 лютого. Головуватиме на саміті Зеленський, Мішель і глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Серед пріоритетів зустрічі лідерів буде обговорення виконання Україною рекомендацій Єврокомісії, які необхідні для переходу до передвступних перемовин із ЄС, обговорення запропонованої Україною формули миру й посилення санкційного режиму проти Росії.