Ексначальника "Київводоканалу" підозрюють у привласненні майже 65 млн грн під час повномасштабної війни. У компанії відреагували

Підозрюваний купив несправну насосну станцію та привласнив гроші за фальшиве транспортування – СБУ
Фото: kyiv.gp.gov.ua

Колишнього керівника "Київводоканалу" повідомили про підозру в розкраданні та розтраті 65 млн грн із бюджету. Про це пресслужба СБУ 26 вересня повідомила у Telegram.

За даними слідства, гроші було призначено для придбання плавучої насосної станції на річку Десна, яка потрібна у разі надзвичайних ситуацій під час війни.

"Вона мала перекачувати воду на технологічні споруди Дніпровської водопровідної станції, а потім – до централізованого водогону Києва. Таким чином обладнання мало забезпечити киян резервним постачанням водою під час активних бойових дій на території столичного регіону", – ідеться у повідомленні.

У Службі безпеки України стверджують, що куплена ексначальником водоканалу та його спільниками станція була несправною і навіть непридатною до транспортування. Після початку повномасштабного вторгнення Росії, у березні 2022 року, фігуранти уклали угоду з афілійованою компанією про фіктивне переміщення обладнання в акваторію Десни, розповіли у спецслужбі.

Загальна сума договору, як уточнили у поліції, становила понад 69 млн грн. На роботи з передислокації насосної станції, як зазначили в Офісі генпрокурора, спрямували 90% цієї суми.

"Насправді насосна станція залишалась на місці, а гроші за її "транспортування" були переведені майже в повному обсязі на підрядників із виведенням потім у тінь. Ініційовані СБУ експертизи підтвердили факт розкрадання бюджетних коштів, а також непридатність насосного обладнання до експлуатації за цільовим призначенням", – написали у пресслужбі.

Розслідування ведуть за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, скоєні в особливо великих розмірах). Санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

Слідчі органи не назвали прізвища підозрюваного, але, як нагадало агентство LIGA.net, із квітня 2021 року до липня 2023 року генеральним директором "Київводоканалу" був Сергій Крушановський. Він звільнився за власним бажанням.

Раніше в межах цього кримінального провадження про підозру у службовій недбалості повідомили директорів двох департаментів КМДА, які не перевірили технічного стану насосної станції.

У "Київводоканалі" заявили, що звинувачення на адресу компанії "абсолютно безпідставні" та "відверто маніпулятивні". Із повідомлення випливає, що плавучу насосну станцію компанія все-таки передислокувала, і це дало змогу вберегти обладнання станції від обстрілів. Окрім того, у компанії стверджують, що обладнання станції щорічно ремонтували згідно із графіками, щоб підтримувати його у робочому стані.

"За результатами проходження експертизи проєктної документації було отримано позитивний експертний звіт. На зазначену суму роботи виконані, що підтверджено актами виконаних робіт", – наголосили в компанії.

У "Київводоканалі" зазначили, що не вважають слідчих неупередженими, і звинуватили їх у політичному тиску.