У Києві вулицю Ванди Василевської перейменували на честь Гаврилишина

Депутати Київської міськради підтримали перейменування кількох вулиць
Фото: kmr.gov.ua

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали ініціативу про перейменування вулиці на честь економіста Богдана Гаврилишина та схвалили зміну ще низки топонімів.

22 лютого на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали перейменування вулиці Ванди Василевської на честь видатного українського економіста Богдана Гаврилишина. Про це повідомляє офіційний сайт Київради.

Також перейменовано вулицю Анрі Барбюса на вулицю Василя Тютюнника (Печерський район), вулицю Кіровоградську на вулицю Володимира Брожка (Голосіївський та Солом'янський райони) і провулок Панфіловців на провулок Йова Борецького (Печерський район).

"Насправді Богдан Гаврилишин уже давно більше, ніж видатний громадський діяч. Він геніальний представник нової генерації українців. Зважаючи на це, ми перейменовуємо вулицю Ванди Василевської (польська комуністка, радянська письменниця "ГОРДОН") на честь Богдана Гаврилишина. Тим паче, таку ідею підтримують самі кияни. Протягом двох місяців на сайті КМДА тривало громадське обговорення щодо відповідного перейменування. І таку ідею підтримали 769 осіб із 955", – зазначив секретар Київради Володимир Прокопів.

Київська міська рада на засіданні 22 лютого також перейменувала Московський міст на Північний.

У червні 2016 року комісія з найменувань Київської міської державної адміністрації пропонувала перейменувати вулицю Ванди Василевської на вулицю Всеволода Змієнка (генерал-хорунжий армії УНР), а в лютому 2018 року підтримала ініціативу про перейменування вулиці Ванди Василевської на честь Гаврилишина.

Гаврилишин протягом 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві, а також був почесним доктором у семи університетах Канади та України, консультантом держав та міжнародних компаній, модератором наукових конференцій та семінарів у 89 країнах. Гаврилишин став співзасновником Європейського форуму з менеджменту в Давосі, який тепер називають Всесвітнім економічним форумом. Він був радником першого президента України, чотирьох спікерів Верховної Ради та трьох прем'єр-міністрів, також консультував компанії General Electric, IBM, Unilever і Philips. Помер у Києві 24 жовтня 2016 року, йому було 90 років.

Тютюнник був начальником штабу і командувачем армії УНР. Із серпня 1919 року він очолював Східну групу об'єднаних армій УНР і ЗУНР. У серпні 1919-го військам під командуванням Тютюнника вдалося відбити у Червоної армії Вінницю та Жмеринку.

Рядовий Збройних сил України Брожко загинув у 2015 році під час обстрілу в Луганській області.

Борецький – православний митрополит у Києві (1560–1631).