У Києві повернули історичну назву одній із центральних вулиць, змінену за часів Януковича

Музей Голодомору: Гетьман Мазепа заслуговує на повноцінну вулицю
Фото: Музей Голодомору I Holodomor Museum / Facebook

У Києві частині центральної вулиці Лаврської повернули історичну назву Івана Мазепи. Як повідомила пресслужба Київської міської ради, рішення про перейменування 10 міських об'єктів, пов'язаних із країною-агресором Росією, ухвалили 4 грудня.

Музей Голодомору, який розташований на вулиці Лаврській, привітав рішення Київради, Музей Голодомору привітав рішення Київради. У Музеї зазначивши, що перейменування частини вулиці Івана Мазепи на Лаврську було здійснено за часів колишнього президента-втікача Віктора Януковича зробили на "догоду Москві" під час візиту патріарха Кирила.

"Гетьман Мазепа заслуговує на повноцінну вулицю! Дякуємо київським активістам і громаді, які боролися за відновлення справедливості", – написала пресслужба музею.

Загалом у Києві перейменували ще 10 міських об'єктів, назви яких були пов'язані з країною-агресором Росією, повідомляє пресслужба міської ради. Зокрема:

  • у Голосіївському районі вулицю Левітана перейменували на вулицю Лукрецьку;
  • в Оболонському районі проспект Маршала Рокоссовського став проспектом Дмитра Павличка;
  • у Печерському районі частину вулиці Лаврської – від площі Слави до вулиці Добровольчих батальйонів – перейменували на вулицю Івана Мазепи, а іншій частині – від вулиці Добровольчих батальйонів до Наводницької площі – повернули історичну назву Новонаводницька.

Контекст:

Після початку повномасштабної війни Росії в Україні низка українських міст запустила процес перейменування вулиць, назви яких пов'язані з РФ чи російськими діячами. Окрім того, в Ужгороді, Тернополі й Мукачеві прибрали пам'ятники російському поетові Олександру Пушкіну. У Мукачеві також демонтували пам'ятник радянському танку, встановлений 1969 року.

У червні 2022 року в Україні при Міністерстві культури й Українському інституті національної пам'яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Вона займатиметься, зокрема, координацією перейменування топонімів і демонтажу радянських пам'яток.

Наприкінці 2022 року на сайті Київської міської ради зареєстрували петицію про повернення вулиці Лаврській імені гетьмана Мазепи. Вона зібрала потрібні 6 тис. голосів і потрапила на розгляд Київради.