У Києві розробляють план дій на випадок повного вимкнення електрики, жителів можуть просити виїхати – NYT

За словами чиновника КМДА, жителів Києва проситимуть евакуюватися, якщо виникне загроза повного блекауту
Фото: ЕРА
5 листопада американська газета The New York Times випустила статтю із заголовком "Київ планує повну евакуацію у разі втрати електрики". У ній ідеться, що влада столиці розробляє план дій на випадок блекауту і що повне вимкнення електрики потребуватиме повної евакуації жителів тримільйонного міста.

Глава департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук сказав виданню, що столична влада розуміє: у разі, якщо Росія й далі атакуватиме Київ, "ми можемо втратити всю систему електропостачання" міста.

За його словами, столичним чиновникам сказали, що їх попередять не менш як за 12 годин, що електромережа опинилася на межі виходу з ладу. Якщо таке трапиться, жителів столиці "почнуть інформувати і просити їх виїхати", сказав Ткачук.

Він наголосив, що зараз ситуація керована і немає жодних ознак того, що велика кількість цивільних вимушено покине місто.

У разі повного вимкнення електрики в Києві не буде води і каналізації, уряд України та міська влада "вживають усіх можливих заходів для захисту нашої системи енергопостачання", додав чиновник.

Також він розповів, що у Києві створюють 1 тис. пунктів обігріву, про готовність розгорнути які мер міста Віталій Кличко заявляв 1 листопада. Кличко наголошував 5 листопада, що у Києві роблять усе, щоб уникнути блекауту, але не відкидають такої ймовірності.

"Давайте будемо відвертими, наші вороги роблять усе для того, щоб місто було без тепла, без електрики, без водопостачання й узагалі ми всі померли... Ми не відкидаємо, ми прораховуємо різні сценарії, щоб витримати і підготуватися", говорив він.

Пізніше, 6 листопада, Ткачук спростував повідомлення щодо підготовки евакуації населення Києва.

Контекст:

Від початку жовтня Росія активізувала атаки на об'єкти інфраструктури по всій Україні. Унаслідок обстрілів в Україні пошкоджено приблизно 40% енергетичної інфраструктури, повідомили 19 жовтня у Міненерго.

У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.

31 жовтня Росія здійснила чергову масовану ракетну атаку по Україні. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що російські ракети пошкодили 18 об'єктів інфраструктури у 10 регіонах країни. Більшість із пошкоджених об'єктів – енергетичні.

"Витерпіти російський енерготерор, пройти й таке випробування – це наше національне завдання, одне з основних зараз", – заявив 3 листопада президент Володимир Зеленський.