У Києві стартувало опитування щодо повернення вулицям історичних назв

До переліку на перейменування увійшло 32 назви вулиць, провулків, проспектів і площ Києва
Фото: depositphotos.com

У мобільному застосунку "Київ цифровий" розпочали опитування щодо повернення історичних назв міським об'єктам, назви яких пов'язані з Росією. Про це повідомила Київська міська держадміністрація.

Мета опитування – дізнатися громадську думку щодо доцільності повернення історичних назв чи назв історичної місцевості об'єктам міського підпорядкування, що підлягають перейменуванню. До переліку увійшло 32 назви вулиць, провулків, проспектів і площ.

Щоб висловити свою думку в застосунку потрібно:

  • обрати "Електронна демократія" ⟶ "Опитування";
  • переглянути список питань і натиснути "Узяти участь".

Щоб узяти участь, необхідно підтвердити особу через Bank ID. Електронна система підрахує остаточні результати після завершення опитування, яке триватиме до 13 листопада, а потім їх передадуть на розгляд Київради.

Фото: kyivcity.gov.ua

Контекст:

Після початку повномасштабної війни в Україні низка українських міст запустила процес перейменування вулиць, чиї назви пов'язані з РФ чи російськими діячами (в Ужгороді – 58 вулиць, в Івано-Франківську – 25). Окрім того, в Ужгороді, Тернополі й Мукачеві прибрали пам'ятники російському поету Олександрові Пушкіну. У Мукачеві також демонтували пам'ятник радянському танку, встановлений 1969 року.

У Києві планують також перейменувати п'ять станцій метро.

У червні в Україні при Міністерстві культури та Українському інституті національної пам'яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Він займатиметься, зокрема, координацією перейменування топонімів і демонтажу радянських пам'яток.