У Києві за день до входження у "червону" зону до пунктів вакцинації вишикувалися черги з кількох сотень людей

У Києві відкрили пункт вакцинації на НСК "Олімпійський"
Фото: suspilne.media

Черги із сотень людей вишикувалися до пунктів вакцинації проти коронавірусу за день до переходу Києва до "червоної" зони карантину. Про це повідомило Суспільне 31 жовтня.

Біля пункту вакцинації у Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) до 15.00 у черзі стояло майже 200 осіб. Біля МВЦ чергує представник муніципальної охорони, який контролює просування черги та інформує, до якої черги і кому приєднатися. Є дві черги, без запису (до 200 осіб) та за записом (приблизно 50 осіб).

Один із охочих вакцинуватися Вадим Глитень сказав, що прийшов у пункт о 5.00 ранку та дістав номер 485 у черзі для себе та своєї сім'ї.

За інформацією Суспільного, у пункті вакцинації у ТРЦ "Гулівер" утворилася невелика черга. Там приймають за попереднім записом. Окрім цього, у Києві відкрили пункт вакцинації на НСК "Олімпійський", у черзі вишикувалося кілька сотень людей.

Із 1 листопада Київ входить у "червону" зону епідемічної небезпеки. У столиці заборонять роботу закладів комунального харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, а також проведення масових заходів. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів закладів (заходів) буде вакциновано проти COVID-19.

Громадський транспорт працюватиме, але у пасажирів вибірково перевірятимуть наявність ПЛР-тестів або COVID-сертифікатів спеціальні групи правоохоронців.

Учні 1–11-х класів будуть на дистанційному навчанні з 1 листопада до поліпшення епідемічної ситуації у місті, сказав мер. Дитячі садки зможуть працювати, якщо проти коронавірусу буде вакциновано 100% персоналу.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні поступово погіршується епідемічна ситуація, говорив 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували щонайменше 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня глава МОЗ Віктор Ляшко.

Міністр повідомляв, що у вересні 95,7% випадків коронавірусу в Україні було зареєстровано серед невакцинованих. За словами Ляшка, приблизно 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні громадян були не щеплені.

Із початку епідемії в Україні зафіксували 2,9 млн випадків COVID-19, 67,7 тис. пацієнтів померли. У Києві до 31 жовтня за весь період епідемії виявили майже 260 тис. хворих на COVID-19, приблизно 6,2 тис. пацієнтів померли, повідомили в Київській міськадміністрації.