У Києві заборонили публічне використання російськомовного контенту

Київрада заборонила публічне висвітлення й демонстрацію російськомовних товарів і послуг. Ідеться про книжки, музику, театральні постановки
Фото: depositphotos.com

Київська міська рада на пленарному засіданні 13 липня наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Києва, пише пресслужба міськради.

За словами депутата Київської міської ради Вадима Васильчука, необхідно захистити український інформаційний простір від гібридних впливів держави-агресора, яка намагається зруйнувати українську національну ідентичність, культуру, традиції, звичаї та історичну пам'ять.

"Необхідно остаточно раз і назавжди обмежити російськомовний культурний продукт на території столиці України. Фактично передбачено заборонити публічне висвітлення й демонстрацію російськомовних товарів і послуг, які створені у процесі провадження діяльності у сфері культури. Це книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, музичні звукозаписи, вироби художніх промислів, театральні й циркові вистави, концерти й культурно-освітні послуги. Російська – мова країни-агресора, і їй не місце в серці нашої столиці", – зазначив Васильчук.

Депутат додав, що, крім цього, мораторій поширюється й на об'єкти матеріальної та духовної культури, які мають художнє, історичне, етнографічне й наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню й охороні відповідно до законодавства України.

Контекст:

Згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою в країні є українська, але держава гарантує вільне використання російської та інших мов національних меншин.

У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Згідно із законом, українська мова є обов'язковою для використання в органах державної влади й місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Із січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів українською мовою, на прохання клієнта можна використовувати іншу мову, прийнятну для обох сторін. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.

78% українців почали більше спілкуватися українською мовою після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року, свідчать результати соцопитування, проведеного в липні 2022 року.