"Зробили величезний внесок у майбутню перемогу України". Гордон закликав Кличка назвати дві вулиці в Києві іменами Байдена та Джонсона
Він наголосив, що Україна змогла вистояти в перші дні повномасштабного вторгнення російської армії і далі чинить спротив завдяки допомозі низки країн.
"Якби не уряди Сполучених Штатів і Великобританії (насамперед цих двох держав), якби не народи Сполучених Штатів і Великобританії, якби не польський народ та уряд Польщі, а також країн Балтії, Румунії, яка дуже допомагає, – я не знаю, скільки б Україна протрималася. Думаю, що недовго. Уявімо сьогодні, що в нас немає американської зброї. Це була б трагедія", – сказав Гордон.
Журналіст підкреслив, що США та Великобританія "зробили для України неможливе", і народ України має бути вдячним їм за підтримку.
"Узагалі нормальну людину відрізняє від ненормальної почуття подяки, коли вона може сказати "дякую" тим, хто щось для неї зробив – для неї чи для її країни. Ці країни зробили для України неможливе і зроблять ще, я в цьому абсолютно певен. Це наші справжні друзі, тому що справжні друзі виявляються тоді, коли дуже тяжко, коли є великі проблеми", – сказав Гордон.
Він назвав "видатним" внесок Байдена та Джонсона у боротьбу України проти "фашистської Росії" і закликав мера Києва Віталія Кличка ініціювати назву двох вулиць у столиці на їхню честь.
"Я хочу офіційно звернутися до мера Києва: Віталію Володимировичу, спробуймо ініціювати в Київраді, щоб вулиці Києва – ось просто зараз – назвали на честь президента США та прем'єр-міністра Великобританії. Тому що ці двоє людей зробили величезний, вирішальний внесок у майбутню українську перемогу. Я був би щасливим ходити вулицею Байдена та вулицею Джонсона в Києві. Був би щасливим!" – сказав журналіст.
Гордон нагадав, що в Києва залишається багато вулиць, названих на честь "упирів", які давно треба перейменувати.
"Я вважаю, що почуття вдячності, яке український народ відчуває до цих людей [Байдена та Джонсона], настільки велике, що ми мусимо це зробити", – підсумував журналіст.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії, яке розпочалося наприкінці лютого, понад 50 країн погодилися надати Україні військову та фінансову підтримку. Наприклад, у Євросоюзі лише дві країни – Угорщина та Австрія – не передають Україні зброю.
Найбільшу підтримку Україні надають США. Із 2021 року, коли адміністрація Джо Байдена прийшла до влади, ця країна виділила Україні приблизно $10,6 млрд на допомогу у сфері безпеки. У День Незалежності України, 24 серпня 2022 року, Байден оголосив про надання Україні ще майже $3 млрд на закупівлю зброї. Великобританія, за даними уряду цієї країни, лише 2022 року надала Україні £3,8 млрд (орієнтовно $4,5 млрд) у вигляді військової та економічної допомоги.
За даними опитування, яке в червні провела Соціологічна група "Рейтинг", серед іноземних лідерів українці найкраще ставляться до президента Польщі Анджея Дуди (92% позитивно), Джонсона (89%) та Байдена (89%).
У низці українських міст уже з'явилися вулиці, названі на честь іноземних лідерів, які надають підтримку Україні. У Хусті Закарпатської області та Новомосковську Дніпропетровської області з'явилися вулиці Бориса Джонсона. У Кривому Розі Дніпропетровської області також планують назвати вулиці на честь Джонсона та Байдена.