Авіакатастрофа МАУ. Швеція заявила, що скерує в Іран групу своїх дипломатів
За словами глави МЗС Швеції Анн Лінде, фахівці, яких скерують в Іран, будуть переважно займатися консульською підтримкою після аварії літака МАУ. Серед загиблих є громадяни Швеції.
У зв'язку з катастрофою борту МАУ МЗС Швеції скерує в Іран групу офіційних осіб. Про це 12 січня заявила глава МЗС Анн Лінде, повідомляє Sveriges Radio.
Міністерка пояснила, що фахівці, які прибудуть в Іран, переважно займатимуться консульськими питаннями, допомагаючи родичам загиблих у комунікації з іранською владою.
Лінде зазначила, що групу формують за участю низки міністерств і відомств Швеції.
Вона не відкинула, що у фахівців можуть виникнути складнощі з отриманням візи в Іран, тому що "у деяких інших країн" були з цим проблеми.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Ніхто не вижив.
Серед загиблих – 10 громадян Швеції.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це також повідомили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану зазначив, що літак МАУ збили помилково іранські військові. У відомстві заявили, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) і "за формою і висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".