Бірюков: З погляду здорової логіки інцидент на військовому об'єкті в Одесі – рейдерське захоплення власності Міноборони, а за документами – ні
Депутати Одеської міськради відмовляються видавати військовослужбовцям документи на землю, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков.
Три чверті земель Міністерства оборони України не закріплені за відомством офіційно, заявив виданню "ГОРДОН" позаштатний радник президента України, помічник міністра оборони Юрій Бірюков, коментуючи спробу захоплення частини військового об'єкта в Одесі.
"З погляду здорової логіки інцидент на військовому об'єкті в Одесі – рейдерське захоплення власності Міноборони, а за документами – ні. У нас 75% земель Міноборони не мають документів і кадастрових номерів. У теорії ми знаємо, що це земля відомства, але за паперами це не так. Зазвичай таке відбувається на рівні сільрад: мовляв, треба взяти цю землю і роздати пенсіонерам. В армії знизують плечима: як так, адже це ж наша земля. А в сільраді їх просять показати папірець, де було б зазначено, що земля належить військовим. Такого папірця в них немає. Чому Міноборони не займається цим питанням? Щоб оформити один пакет документів на одну ділянку землі армія має заплатити до бюджету сотні тисяч гривень. І водночас отримати дозвіл місцевої влади. Армія не може сама оформити свою землю", – зазначив Бірюков.
За його словами, спроби захоплення землі Міноборони в Одесі відбуваються регулярно протягом останніх двох місяців.
"Щоб ви розуміли, тітушки намагалися захопити частину військового об'єкта в Одесі щотижня вже протягом двох місяців. Вони постійно прибігали, ламали там усе і тікали. Військові їх щоразу відлякували. Але на відміну від минулих разів, тепер вони прийшли з документами. І ось наш терпець увірвався. Поліція, що прибула на місце, побачила, що у тітушок папірці є, а у військових жодних документів немає. У підсумку правоохоронці сказали військовослужбовцям: мовляв, валіть звідси, раз у вас немає папірців. Потрібно розуміти, що межі поста визначають межі військової частини. Але ми не знаємо, де проходить ця межа. До того ж у цій частині патрульних півтора людини. Це далека покинута частина закинутого аеродрому. Тобто військові знають, що до них прийшли не "зелені чоловічки" й у цих людей є документи", – підкреслив співрозмовник.
Він акцентував на тому, що військовослужбовці в Одесі не могли застосовувати зброю.
"Військові там навіть табличку "Межа поста" не можуть поставити. Як вони тоді можуть відкривати вогонь на ураження? Щомісяця вже півтора року ми просимо в Одеської міськради видати військовим документи на землю. Така сама проблема була в низці інших регіонів. Але там нормальна місцева влада, яка йде нам назустріч і оформлює документи. Проблемні міста – Одеса і Львів. Що ми можемо зробити? Чекати виборів і обрати нормальних депутатів. Нинішні ж підконтрольні лише тій людині, яка хоче на місці військової частини побудувати розважальний центр. Як на них може вплинути Кабмін? Аж ніяк. Ласкаво просимо до реального світу. Лисі товариші в Одесі поклали око на нашу землю", – резюмував Бірюков.
29 жовтня у ЗСУ заявили, що в Одесі приблизно 40 осіб у балаклавах спробувало захопити частину території військового об'єкта.
Рейдери, які позиціонують себе як представники одеського торгово-розважального центру City Center, частково демонтували огорожу військової частини А3571 і вивезли звідти військове майно, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.
У поліції Одеської області заявили, що спроби захоплення частини території військового об'єкта не було. Радник голови Нацполіції в Одеській області Руслан Форостяк сказав, що мова йде про "звичайний будівельний процес без будь-якого насильства, людей спортивної статури або так званих тітушок".
Військова прокуратура Південного регіону України повідомила про відкриття кримінального провадження і початок досудового розслідування інциденту на військовому об'єкті.