Будівля на вулиці Троїцькій в Одесі ідеально підходила для підпалу – активіст Балінський G

Балінський: Трагедії в місті мають системний характер
Фото: Владислав Балинский / Facebook

Ситуація з пожежною безпекою в Одесі погіршується через збільшення кількості приміщень старого фонду, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" одеський еколог, голова громадської організації "Зелений лист" Владислав Балінський.

Будівля на вулиці Троїцькій, 25 в Одесі, де 4 грудня спалахнула пожежа, ідеально підходила для підпалу. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив одеський еколог, голова громадської організації "Зелений лист" Владислав Балінський.

"Звісно, щодо кожного окремого випадку потрібно проводити експертизи і робити висновки. Але я однозначно можу сказати, що будівля на вулиці Троїцькій ідеально підходила для підпалу. Вона стара, 1914 року побудови. Там використано дерев'яні перекриття. Водночас вона достатньо висока – шість поверхів. Там були низка організацій, зокрема державних, був технікум і приміщення інституту. Незважаючи на те, що ця будівля не була придатною до сучасних умов експлуатації, там змонтували ліфт. А можливості евакуації просто не було передбачено. Там високі стелі і дуже вузькі коридори. Відразу видно, що це будівля підвищеної небезпеки. Узагалі ситуація в Одесі погіршується через збільшення кількості приміщень старого фонду. Їх орендують комерційні підприємства. А інспекції та контроль із боку ДСНС дуже слабкі. У тому самому Києві підхід до цього питання більш системний", – підкреслив Балінський.

Він зазначив, що системність трагедій проглядається саме в Одесі, а не в усьому Одеському регіоні.

"Трагедії мають системний характер. Причому ця системність спостерігається саме в межах міста, а не області. На мою думку, цьому є низка об'єктивних пояснень. Пожежі траплялися або в комунальній, або державній власності. Наприклад, у таборі "Вікторія" корпуси були зовсім новими. Судових рішень ще немає, але за матеріалами кримінальної справи вже видно мегакорупцію. Вартість сигналізації було завищено в десятки разів. В Одесі корупція виявляється під час введення будівель в експлуатацію. Хоча є версія, що частина пожеж в Одесі сталася через підпали. У місті триває боротьба за землю і владу. І зрозуміло, що бенефіціари такої боротьби можуть вдаватися до брудних методів. Також не виключено варіант, що це могла бути не економічна, а політична боротьба", – резюмував Балінський.

Протягом останніх років в Одесі трапилася низка пожеж, які призвели до загибелі людей. Зокрема, 15 вересня 2017 року в дитячому таборі "Вікторія" на вулиці Дача Ковалевського спалахнула пожежа, унаслідок якої загинули три дівчинки.

Увечері 10 червня 2019 року в Одесі горіла психіатрична лікарня. Загинуло шестеро людей, зокрема медсестра клініки.

У ніч на 17 серпня сталася пожежа в готелі "Токіо Стар".

Уранці 4 грудня пожежа спалахнула на третьому поверсі шестиповерхової будівлі в Одесі на вулиці Троїцька, 25. Пожежу локалізували приблизно о 14.20. У будівлі розташовані Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, Інститут морської біології НАН України, Одеський відділ Інституту археології НАН України та низка інших установ.

У ДСНС повідомили, що станом на 19.00 5 грудня роботи з ліквідації пожежі тривають. За інформацією відомства, двоє людей загинули, постраждали 30, місцеперебування 13 залишається невідомим.

Мер Одеси Геннадій Труханов заявляв, що в будівлі на Троїцькій не було опалення, тому там могли користуватися електрообігрівачами.

Поліцейські розглядають дві версії: пожежа через несправність електромережі і навмисний підпал.