Бутусов повідомив, що пораненого в перестрілці в Дніпрі Калашникова вивезли в Ізраїль
Учасника перестрілки в Дніпрі 24 липня Давида Калашникова, який перебував у важкому стані в лікарні Мечникова після поранення в живіт, вивезли на літаку, імовірно, в Ізраїль на лікування, повідомив головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
Учасника перестрілки в Дніпрі 24 липня Давида Калашникова, який перебував у тяжкому стані в лікарні після поранення в живіт, вивезли на літаку, імовірно, до Ізраїлю на лікування, написав на своїй сторінці у Facebook головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
"Джерела "Цензор.НЕТ" у поліції Дніпра підтверджують: учора ввечері учасника перестрілки Давида Калашникова, 1981 року народження, який перебував у важкому стані в лікарні Мечникова в Дніпрі після поранення в живіт після перестрілки 24 липня, вивезли на літаку, імовірно, в Ізраїль на лікування", – повідомив Бутусов.
У поліції Дніпра "Радіо Свобода" підтвердили, що один із фігурантів справи про перестрілку в Дніпрі, унаслідок якої загинуло двоє учасників АТО, покинув лікарню і його вивезли за кордон.
Правоохоронці повідомили, що чоловік не мав жодного статусу у справі, а тому підстав обмежувати його пересування у них не було.
"Він був у важкому стані, тому слідчі дії з ним не проводилися. На сьогодні його законним представником є адвокат, він співпрацює зі слідством. Його родичі звернулися з проханням про переведення до іншої клініки, їм не відмовили. У нас немає підстав обмежувати його пересування як на території нашої країни, так і за кордоном", – підкреслили в поліції.
На думку Бутусова, виліт Калашникова за кордон – серйозна помилка слідчого, "яка, можливо, ускладнить роз'яснення ролі у всій цій історії Шалома Нахшона".
"Нахшон сховався від слідства і виступив в інтернеті, що він не знає взагалі, хто ж ті 10 чи 12 осіб, які відкрили стрілянину по братах Саакян та їхніх друзях. Однак показна побожність і миролюбність не можуть приховати фактів, що Нахшон прибув на розбірки щодо бізнес-проекту з великою групою людей, яких він, безперечно, знав, у яких була нелегальна зброя, і серед яких були люди, раніше судимі за розбій. Цілком імовірно, що свій бізнес в Україні Нахшон вів із залученням мафіозних угруповань, і це, безумовно, також має отримати оцінку слідства", – пише журналіст.
За його словами, оцінку слідства повинен отримати й організатор убивства, той, хто взяв із собою на переговори людей зі зброєю.
"Цілком логічно, що слідство має вимагати видання Шалома Нахшона або його допиту за міжнародним дорученням, його роль у цій трагедії дуже підозріла. Імовірності, що справу "зіллють по-тихому" немає, на щастя, у поліції Дніпра, у карному розшуку працює чимало і людей принципових, учасників АТО. А ми, суспільство, замовчати зухвале вбивство Олексія Вагнера і Максима Іващука не дозволимо", – додав Бутусов.
24 липня біля кафе "Дом" на проспекті Гагаріна, 92 Шевченківського району Дніпра четверо осіб під'їхало на машині до групи ветеранів АТО. Відбувся обмін репліками, а потім ці четверо раптово відкрили вогонь з автоматичної зброї з дистанції кількох метрів по колишніх військовослужбовцях.
Під час стрілянини було вбито колишнього добровольця 20-го мотопіхотного батальйону 93-ї бригади Збройних сил України Олексія Вагнера та екс-бійця 11-го мотопіхотного батальйону 59-ї бригади Максима Іващука. Також наскрізне поранення в живіт дістав адвокат, учасник АТО Едмонд Саакян. Його брат Едуард не постраждав.
Начальник кримінальної поліції Дніпропетровської області Олег Грозь заявив, що перестрілка в Дніпрі виникла на ґрунті "економічних інтересів".