Через поширення китайського коронавірусу в РНБО зібралася оперативна група
Оперативна група Ради з національної безпеки та оборони з питань моніторингу й аналізу ситуації щодо поширення коронавірусу 2019-nCoV у світі ухвалила рішення доручити Міністерству закордонних справ України рекомендувати покинути територію Китаю тим українцям, які там перебувають, та утримуватися від відвідування Китаю найближчим часом тим, хто туди збирається.
Сьогодні відбулася нарада оперативної групи Ради національної безпеки і оборони з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення коронавірусу 2019-nCoV у світі, оцінювання загроз національної безпеки, стану організації протиепідемічного захисту населення, громадян та працівників дипломатичних місій України, які перебувають на території Китаю. Про це повідомляє пресслужба РНБО.
Секретар Ради Олексій Данілов назвав пріоритетними організацію українськими дипломатичними представництвами повного обліку українських громадян, які перебувають на території КНР, збирання інформації про них і встановлення контактів.
Міністерству охорони здоров'я доручено організувати системне широке інформування громадськості про ситуацію щодо розповсюдження коронавірусу завдяки наданню відповідних рекомендацій стосовно ознак вірусу, заходів щодо запобігання зараженню ним та його лікування. Для надання та надходження громадянам оперативної інформації буде посилено потужності колцентру.
"Також планується випускати щоденний інформаційний бюлетень щодо ситуації з поширенням коронавірусу у світі та в Україні", – ідеться в повідомленні.
Міністерству фінансів доручено за потреби передбачити додаткові витрати на забезпечення лікувальних закладів необхідними медичними препаратами та обладнанням.
Посольство України в Китаї має рекомендувати українським громадянам залишити територію Китаю, а Міністерство закордонних справ України – рекомендувати українським громадянам утримуватися від відвідування Китаю найближчим часом.
Станом на 27 січня в Китаї померли від нового коронавірусу 80 осіб, кількість підтверджених випадків зараження новим коронавірусом у країні сягнула 2744, 461 пацієнт перебуває у критичному стані.
За межами Китаю підтверджені випадки було зареєстровано в Таїланді (вісім), Японії (три), Південній Кореї (три), США (п'ять), В'єтнамі (два), Сінгапурі (чотири), Малайзії (чотири), Непалі (один), Франції (три) і Австралії (чотири).
Уперше новий тип вірусу, що викликає атипову пневмонію, було підтверджено 31 грудня 2019 року в Ухані (Китай), населення якого становить понад 11 млн осіб. Початкові симптоми захворювання – підвищена температура і кашель. Багато інфікованих повідомляло, що вони відвідували рибний ринок Хуанань або працювали там.
21 січня Національна комісія охорони здоров'я Китаю підтвердила передавання коронавірусу 2019-nCoV від людини до людини.
23 січня у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що поки що не оголошуватимуть надзвичайної ситуації у сфері суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення. 24 січня ВООЗ оновила рекомендації щодо коронавірусу.
США, Японія і Франція розпочали евакуацію своїх громадян з Уханя.
В Україні жодного випадку зараження вірусом за станом на 26 січня не було. Усім прибулим в аеропорт "Бориспіль" із Китаю вимірюють температуру.