Чубаров ініціював засідання РНБО щодо ситуації з викидом хімічних речовин в окупованому Криму
Україна має виробити спільну позицію з міжнародною спільнотою щодо екологічної ситуації в окупованому Криму, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України від фракції Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України від фракції Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров висунув вимогу провести засідання Ради національної безпеки і оборони України для обговорення ситуації з викидом хімічних речовин у Армянську в анексованому Криму. Про це 6 вересня політик написав у Facebook.
Чубаров зазначив, що на зборах потрібно виробити спільну позицію з міжнародною спільнотою щодо екологічної ситуації в окупованому Криму.
"Навмисне знищення російськими окупантами навколишнього середовища Криму, який є єдиним місцем у світі, де можуть зберегтися та розвиватися кримськотатарський народ та його культура, вимагає негайного скликання РНБО", – зазначив він.
Видання "Крыминформ" повідомляло, що в ніч із 23-го на 24 серпня жителі Армянська заявили про викид невідомої речовини в атмосферу. "Глава" окупаційної влади півострова Сергій Аксьонов уточнив, що викид стався на місцевому заводі "Титан".
"Віце-прем'єр" окупованого Криму Ігор Михайличенко заявляв, що причиною шкідливих викидів в Армянську і його околицях стали спека і тривала відсутність опадів, які призвели до випаровування хімічних речовин із кислонакопичувачів ТОВ "Титанові інвестиції".
4 вересня "влада" Криму повідомила, що роботу заводу "Титан" зупинять на два тижні, а з Армянська вивезуть дітей.
У Херсонській області прикордонники зафіксували перевищення вмісту хімічних речовин у повітрі. Жителі Каланчака в Херсонській області скаржилися на погіршення самопочуття.
Представник прес-центру Міноборони Олександр Мотузяник, посилаючись на дані розвідки, заявив, що причина викидів шкідливих речовин у Криму – влучення снарядів у хімічні відстійники під час військових навчань РФ.
6 вересня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій закликав міжнародну спільноту перевірити ситуацію з викидом хімічних речовин в окупованому Криму.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.