Дихне заявив, що чорні скриньки збитого літака МАУ, імовірно, будуть розшифровувати в Україні
Президент "Міжнародних авіаліній України" Євгеній Дихне не зміг відповісти на запитання, як довго може тривати процес розшифровування чорних скриньок українського літака Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який розбився в Ірані 8 січня. Він сказав, що іранській стороні немає підстав щось приховувати, тому чорні скриньки, найімовірніше, передадуть Україні.
Цілком імовірно, що чорні скриньки збитого в Ірані українського пасажирського літака Boeing будуть розшифровувати в Україні. Про це в інтерв'ю виданню LB.ua заявив президент "Міжнародних авіаліній України" Євгеній Дихне.
Коментуючи слова журналіста, що чорні скриньки будуть розшифровувати у Франції, Дихне сказав: "Не факт. Сьогодні ймовірність того, що їх будуть розшифровувати в Україні, значно вища. В іранської сторони вже немає підстав щось приховувати. Вони зрозуміли, що за тими фактами, які є в комісії, приховати вони вже нічого не зможуть, тому перейшли в іншу фазу – відкритості, сприяння з'ясовуванню реальної картини. Думаю, чорні скриньки, найімовірніше, передадуть Україні".
На запитання, скільки часу триватиме їх розшифровування, президент МАУ відповісти не зміг.
"Не можу сказати, але воно не сильно впливає на картину того, що відбувається, тому що є величезна кількість факторів, які підтверджують саме ту версію події, яку визнали. Хочу сказати стосовно чорних скриньок – це один з елементів авіаційної безпеки. І начебто, з одного боку, треба говорити про те, як її дотримуються. Але з іншого, не дуже хочеться, тому що є таке явище, як тероризм. Це все одно що оприлюднити інформацію про особливості замка, який замикає ваші двері. Такі речі намагаються ховати від сторонніх очей. Чорні скриньки, які насправді помаранчевого кольору, не можна адмініструвати. До них немає доступу, їх розкривають тільки за допомогою шифрування певними технічними засобами", – підкреслив Дихне.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, повідомив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це заявили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку таку версію називали брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві зазначили, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як вказано в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".
Чорні скриньки збитого літака передадуть для розшифровування до Франції, заявили в Ірані.
11 січня французьке Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації заявило, що візьме участь у технічних роботах. У повідомленні зазначено, що за графік розслідування відповідальна влада Ірану.