ДСНС вимагає закрити в Одесі медуніверситет, "Привоз" та житловий масив "Райдужний" через можливу загрозу пожеж
Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Одеській області подало в Одеський окружний адміністративний суд позови, в яких вимагає повністю або частково припинити експлуатацію низки будинків житлового масиву "Райдужний", території, споруд і будівель ринку "Привоз", а також корпусів Одеського національного медичного університету до того часу, поки не буде усунуто порушень вимог протипожежної безпеки, зазначених в актах перевірок.
Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Одеській області наприкінці листопада – на початку грудня 2019 року подало в Окружний адміністративний суд Одеси позови з вимогою частково або повністю припинити експлуатацію ринку "Привоз", низки будинків житлового масиву "Райдужний" і всіх корпусів Одеського національного медичного університету.
Згідно з постановою суду від 27 листопада, опублікованою в Єдиному реєстрі судових рішень, позов ДСНС до медуніверситету суддя почне розглядати 19 грудня.
Відомство вимагає застосувати до навчального закладу заходи державного реагування у вигляді повної зупинки експлуатації корпусів, від'єднання будинків від електропостачання та обмеження доступу до них – за винятком проведення робіт щодо усунення зазначених у акті перевірки недоліків.
Окрім того, ДСНС подала позов до ТОВ "Торговий дім "Привоз", у якому просить повністю зупинити експлуатацію території, будівель і споруд ринку "Привоз", поки не буде усунено порушень, зазначених в актах перевірок. Суд ще не призначав засідань у справі, але відкрив судове провадження.
У постанові суду від 29 листопада йдеться, що Держслужба також подала позов до ТОВ "Житлово-комунальний сервіс" із вимогою частково зупинити експлуатацію будинків житлового масиву "Райдужний". Зокрема, відомство просить суд обмежити доступ до будинків №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7а, 7б, 7в, 8, 9/1, 10а, 10б, 10в, 11, 11/1 та 11/2 і від'єднати їх від електропостачання до виконання усіх зазначених в акті зауважень.
За цим позовом підготовче засідання призначено на 12 грудня.
Згідно з даними суду, на території ринку "Райдужного" вогнеборці проводили перевірку в серпні, в університеті – у листопаді.
У всіх трьох позовах ДСНС вказує, що повністю або частково експлуатацію об'єктів потрібно припинити до "повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії або пожежі і можуть спричинити загрозу життю і здоров'ю людей".
Останніми роками в Одесі сталося кілька пожеж, які призвели до загибелі людей. Зокрема, 15 вересня 2017 року в дитячому таборі "Вікторія" на вулиці Дача Ковалевського спалахнула пожежа, внаслідок якої загинуло три дівчинки.
Увечері 10 червня 2019 року в Одесі горіла психіатрична лікарня. Загинуло шестеро людей, серед них медсестра клініки. У ніч на 17 серпня сталася пожежа в готелі "Токіо Стар".
Уранці 4 грудня пожежа спалахнула на третьому поверсі шестиповерхового будинку в Одесі на вулиці Троїцька, 25. Пожежу локалізували приблизно о 14.20. У будівлі розташовані Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, Інститут морської біології НАН України, Одеський відділ інституту археології НАН України та низка інших установ.
Мер Одеси Геннадій Труханов заявляв, що в будинку на Троїцькій не було опалення, тому там могли користуватися електрообігрівачами. Однак директорка коледжу Любов Кочерга повідомила, що опалення в будівлі було під'єднано два тижні тому, тож вмикати електрообігрівачі не було необхідності. Правоохоронці вважають, що пожежа могла статися через несправність електропроводки або навмисний підпал.
Уряд створив комісію, яка має до 20 грудня доповісти про результати розслідування причин пожежі. Слідчі встановили двох підозрюваних у справі.
Постраждала у пожежі 31 людина, наразі знайдено тіла сімох загиблих, доля ще 10 невідома. Увечері 7 грудня, не виходячи з коми, в лікарні помер рятувальник Сергій Шатохін, який упав з висоти під час евакуації учнів коледжу.