Фесенко: Ситуація з Мосійчуком більше схожа на теракт. Коли хочуть розібратися з конкретною людиною, використовують вогнепальну зброю
Теракт, у якому постраждав нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук, може вплинути на долю акції протесту під Верховною Радою тільки в тому разі, якщо буде введено заходи надзвичайного характеру, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.
Теракт, унаслідок якого постраждав нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук, а також загинули його охоронець і випадковий перехожий, навряд чи стане приводом для введення в Києві надзвичайного стану, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.
"Не думаю, що цей трагічний інцидент може стати приводом для введення в столиці надзвичайного стану. Це вже не перша така подія. Хоча ідею про введення надзвичайних заходів у інформаційний простір вкидають. Але повністю застрахуватися від таких ситуацій неможливо. Навіть в Ізраїлі, США та інших розвинених країнах стаються теракти. А в нас ще й війна триває. Можливо, заходи безпеки дійсно посилять, але навряд чи справа дійде до надзвичайного стану. До того ж для цього потрібна згода парламенту. Навіть у 2014 році до таких заходів не вдавалися", – зазначив Фесенко.
Він не відкидає, що до цього причетні російські спецслужби.
"У нас у соцмережах кепкують: мовляв, у замаху на Мосійчука зараз знову знайдуть російський слід. Але ми воюємо з РФ, тому ця версія буде завжди. Не думаю, що у росіян якісь серйозні претензії до Мосійчука. Це просто дії для дестабілізації ситуації в Україні, щоб здійняти паніку не лише серед населення, але й серед політиків. Ще одна версія – це якісь особисті конфлікти Мосійчука. Можливо, пов'язані з бізнесом. Тому не можна відкидати, що хтось вирішив йому помститися. Але загалом ситуація з Мосійчуком більше схожа на теракт. Коли хочуть розібратися з конкретною людиною, використовують вогнепальну зброю. Або підрив машини", – підкреслив політолог.
За його словами, теракт, що стався в Києві, навряд чи вплине на долю акції протесту під Верховною Радою.
"Замах на Мосійчука може вплинути на долю наметового містечка під Радою тільки у тому разі, якщо буде введено заходи надзвичайного характеру. А так наметове містечко ніхто чіпати не буде. Якщо, звичайно, вони самі не почнуть вдаватися до якихось провокацій і силових дій. Ця акція згасне сама. Громадської підтримки у неї немає. Наметове містечко може простояти і кілька місяців, але без суспільної підтримки це лише декорації, а не реальний осередок протестів", – резюмував Фесенко.
Увечері 25 жовтня на вулиці Адама Міцкевича в Києві біля телеканала "Еспресо" стався вибух. Кримінальну справу відкрили за статтею "теракт", слідство веде Служба безпеки України. На думку нардепа від Радикальної партії Дмитра Лінька, замовником замаху на Мосійчука є глава Чечні Рамзан Кадиров.
Першою жертвою вибуху став охоронець Мосійчука. Поранення дістали Мосійчук і політолог Віталій Бала. Їх прооперували.
Другою жертвою став 36-річний перехожий Михайло Морміль, який помер у 17-й лікарні.