Через пожежі в зоні відчуження постраждало приблизно 5% території Чорнобильського заповідника
Найбільше від пожеж у Чорнобильській зоні постраждали мишоподібні гризуни, амфібії, плазуни і комахи, повідомило Держагентство України з управління зоною відчуження.
Через пожежі в зоні відчуження постраждало приблизно 5% території Чорнобильського заповідника. Про це 30 квітня у Facebook повідомило Держагентство України з управління зоною відчуження.
"За попередніми оцінками, постраждало 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, що складає приблизно 5% території заповідника. Із них приблизно 35% – ліси, 55% – перелоги, 10% – водно-болотні угіддя", – уточнив директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко.
Як зазначив науковець Денис Вишневський, тварини великих і середніх розмірів, а також птахи змогли уникнути вогню. Найбільше від пожеж постраждали маленькі представники фауни: мишоподібні гризуни, амфібії, рептилії, комахи.
Копитні і травоїдні тварини знайшли корм на території заповідника, яка не постраждала від вогню. Водночас на деяких ділянках кормова база для тварин відсутня. У зв'язку з цим працівники заповідника та волонтери-зоозахисники розпочали їх тимчасову підгодівлю.
На думку екологів, відкриті ландшафти відновлюються швидко, тому не виключено, що вже за місяць на місці пожеж виросте густа трава, а отже, із часом туди повернеться більшість тварин, які покинули ці території через пожежі.
Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження виникла 4 квітня в районі села Володимирівка. У ДСНС повідомили, що загорівся ліс, але не уточнили, що стало причиною займання.
За даними в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгора Фірсова, пожежа спалахнула через підпал трави.
Поліція Київської області відкрила два кримінальні провадження за фактом пожеж у зоні відчуження. Одного підозрюваного в підпалі правоохоронці затримали 6 квітня. Це 27-річний житель села Рагівка, він розповів поліцейським, що підпалив сміття і траву в трьох місцях заради забави, але не зміг загасити вогонь самостійно. Йому оголосили про підозру. Ще одного чоловіка, ймовірно, причетного до займання, затримали 13 квітня.
28 квітня у ДСНС повідомили про локалізацію останніх двох осередків загоряння.
30 квітня в Держагенстві України з управління зоною відчуження заявили, що в Чорнобильській зоні триває ліквідація осередків тління трав'яного настилу, пнів, лісової підстилки, деревини і торфовищ.