Комбат Червень про підозрюваного в убивстві хлопчика в Києві: Воював протягом трьох років, сміливий і добрий хлопець. Його відзначено державними нагородами
Один із підозрюваних у вбивстві трирічного хлопчика в Києві Андрій Лаврега прийшов воювати на Донбасі добровольцем у 17-річному віці, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" комбат "Української добровольчої армії" Андрій Гергерт із позивним Червень.
Колишній командир 8-ї окремої роти ДУК "Правий сектор", комбат "Української добровольчої армії" Андрій Гергерт із позивним Червень у коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що один із затриманих за підозрою в убивстві трирічного хлопчика в Києві Андрій Лаврега має державні нагороди за участь у бойових діях на Донбасі.
"Один із затриманих – Семенов. Якщо не помиляюся, звати Олексієм. Але його я не дуже добре пам'ятаю, тому мало що можу про нього розповісти. А ось Андрій Лаврега – якщо це той, про кого я думаю, – одним із найсміливіших бійців був. По-моєму, сам із Черкаської області. Воював протягом трьох років. Це просто страшенно довгий термін. Армія воює по три місяці – потім ротація бригад. Він був снайпером. Дуже сміливий і добрий хлопець. Його нагороджено державними нагородами. Причому Лаврега дуже молодий. Він прийшов на війну добровольцем, коли йому було всього 17 років. Пішов із підрозділу і повернувся додому приблизно сім місяців тому зі словами: "Більше не можу, я наївся. Не знаю, що робитиму далі". Після цього не піднімав слухавки, ми хвилювалися за нього. Контакту з ним не було. І таких, як він, – сотні, тисячі", – підкреслив Червень.
Він не відкидає, що Лаврега після повернення з Донбасу міг зв'язатися із криміналітетом.
"Зараз будуть знеславлювати добровольчий рух і всіх нас. Але насправді є одне пояснення – це війна. Не треба паплюжити добровольців! Це не їхня провина, а нашої держави і влади. Ми говоримо про все – вибори, соціологію, президентів, але не про війну. Узагалі Лаврега – це гарний хлопець, приклад для інших. Не наркоман якийсь, не алкоголік, не вбивця. Це холоднокровний, чіткий хлопець, який казав: "Україна – моя земля". Його кілька разів було поранено. Однак, з огляду на все це, війна з нього не вийшла. Можливо, потрапив у якусь банду. І це страшна трагедія", – зазначив співрозмовник.
За його словами, ветерани бойових дій в Україні не проходять необхідного курсу реабілітації.
"Чому б не узаконити це все? Чому б не створити приватні військові компанії для таких людей? Вони б пішли далі воювати за країну і заробляти собі гроші. Це нормально! До того ж ветерани потребують реабілітації. Але кошти на ці потреби розкрадають. Це просто безсовісно. Я знаю із власного досвіду, наскільки це все складно, як складно адаптуватися. І якби не моя родина – навіть не уявляю, де б я зараз був", – резюмував Червень.
Увечері 1 грудня на перехресті вулиць Льва Толстого та Тарасівської в Києві зловмисник стріляв по автомобілю Range Rover. Він хотів убити водія, але влучив у трирічного хлопчика, який був у салоні позашляховика, повідомили в поліції. Дитина померла в кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом убивства.
2 грудня поліція затримала підозрюваних у вбивстві хлопчика. Видання "Обозреватель", посилаючись на власне джерело, спочатку заявило, що вони воювали в "Правому секторі", а пізніше уточнило, що в "Українській добровольчій армії".
За даними журналіста Юрія Бутусова, серед розглянутих слідством версій – конфлікт Соболєва з колишнім суддею Вищого господарського суду Артуром Ємельяновим через контроль над торговельною мережею "Обжора" в Донецькій області.
Керівник Головного управління Нацполіції в Києві Андрій Крищенко заявив, що головна версія вбивства сина Соболєва – фінансово-економічна діяльність його батька.
В'ячеслава Соболєва обрали до Київської обласної ради у 2015 році, він є представником фракції "Солідарність" і членом комісії з питань бюджету та фінансів. Наприкінці 90-х років він заснував мережу магазинів "Обжора" в Донецькій області. У 2010–2011 роках був заступником голови НАК "Нафтогаз України".