Конструктивні проблеми у Boeing 737-800 було виявлено тільки у старих літаках. А той, що розбився в Ірані, – новий – авіаексперт Мироненко G

Мироненко: У МАУ протягом 30 років не було жодної катастрофи. Їхній авіапарк навіть порівняно із європейськими компаніями
Фото: ЕРА

Літак "Міжнародних авіаліній України", який розбився поблизу Тегерана, був сучасним бортом 2016 року випуску, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" редактор українського авіаційного порталу avianews.com Олександр Мироненко.

Конструктивні проблеми у Boeing 737-800 було виявлено тільки у старих літаках, а борт "Міжнародних авіаліній України", який розбився в Ірані, був новим, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" редактор українського авіаційного порталу avianews.com Олександр Мироненко.

"Можна як завгодно ставитися до МАУ, але протягом 30 років від моменту створення авіакомпанії у неї не було жодної катастрофи з людськими жертвами, жодного серйозного інциденту. Навіть більше, авіапарк компанії є одним із найсучасніших в Україні. Якщо подивитися офіційний реєстр на сайті Державіаслужби (а він у відкритому доступі) – парк МАУ і парк SkyUp, двох великих українських перевізників, у середньому в межах 11–12 років експлуатації. Якщо порівнювати навіть із європейськими компаніями – це чудовий показник. Літак, який розбився в Тегерані, був новим, 2016 року випуску. Це чудовий сучасний борт, зроблений спеціально для МАУ на заводі Boeing, він пройшов усі технічні обслуговування. Утома металу або інші технічні несправності зазвичай виникають у літаків після 20–30 років експлуатації, тут же літаку три з половиною роки – за мірками авіації абсолютно новий борт. Так, у МАУ немає безкоштовного харчування, проблеми із сервісом, але до безпеки польотів ніколи претензій не було", – зазначив журналіст.

На його думку, у літака навряд чи виникли проблеми з двигуном, які могли призвести до займання.

"Щодо інформації про конструктивний дефект моделі Boeing 737-800 і про те, що минулого року приблизно 50 літаків зняли з рейсів через тріщини між фюзеляжем і крилом. Ідеться про кріплення "вухо – вилка", або англійською pickle fork. Ці конструктивні проблеми було виявлено тільки у старих літаках. Тоді було виставлено директиви і проведено перевірки на повітряних суднах, які здійснили понад 20 тис. зльотів-приземлень. Літак, який використовували тільки три з половиною роки, під ці директиви не підпадав. Зверніть увагу на відео аварії літака. Там видно, як ще в польоті відділяється полум'я. Це не схоже на простий помпаж двигуна – тобто порушення роботи двигуна, яке призводить до виникнення короткочасного полум'я. Помпаж може статися, наприклад, або коли птах потрапляє, або через якийсь дефект у двигуні. Але в таких випадках зазвичай не буває такого величезного полум'я. Найчастіше двигун глушать, вводять спеціальний режим аварійного приземлення і літак приземляється. Це може бути як екстрене приземлення без вироблення палива, так і з виробленням. Але в більшості випадків через проблеми з двигуном Boeing швидко й нормально здійснюють приземлення", – підкреслив співрозмовник.

Він не відкидає, що причиною катастрофи міг стати зовнішній вплив на літак.

"Проблема в тому, наскільки можна довіряти розслідуванню іранської сторони про причини катастрофи. В ідеалі "чорні скриньки" необхідно розшифровувати в незалежному бюро десь у Європі – на нейтральному майданчику, який не пов'язаний ні зі США, ні з Іраном, і який не можна буде звинуватити в якомусь маніпулюванні. Не хочу спекулювати, потрібно дочекатися результатів щодо записів у "чорних скриньках" і щодо розшифрувань переговорів диспетчерів, але зважаючи на те, що напередодні з Ірану випускали ракети, – зараз не можна заперечувати будь-яких версій з участю зовнішнього впливу на літак. Зараз важливо, щоб із "чорними скриньками" та інформацією в них було все гаразд і її коректно розшифрували", – резюмував Мироненко.

Пасажирський літак Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. У МЗС України заявили, що внаслідок катастрофи ніхто не вижив.

На борту перебувало 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу, зокрема 11 громадян України.

Причина авіакатастрофи наразі невідома.

Офіс генерального прокурора України почав розслідування авіакатастрофи. Кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей) Кримінального кодексу України.

В Організації цивільної авіації Ірану заявили, що не будуть передавати американському концерну Boeing бортові самописці літака, що розбився.

Компанія МАУ опублікувала повний список пасажирів, які загинули в Ірані.

Увечері 8 січня з Києва в Іран вирушить український літак із фахівцями для розслідування авіакатастрофи.