Масі Найєм: У поліції бояться, що якщо СБУ почне займатися справою Гандзюк, то вони вийдуть на виконавця і замовника G

Масі Найєм: У поліції бояться, що якщо СБУ почне займатися справою Гандзюк, то вони вийдуть на виконавця і замовника
Найєм: Поки ми будемо доводити, що затриманий – це не та людина, яка скоїла напад, мине багато часу
Фото: Masi Nayyem / Facebook

Поліція може гальмувати розслідування нападу на співробітницю міськради Херсона Катерину Гандзюк через особистий конфлікт інтересів, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" її знайомий, юрист Масі Найєм.

Нацполіція не зацікавлена в ефективному розслідуванні нападу на співробітницю міськради Херсона Катерину Гандзюк, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" її знайомий, юрист Масі Найєм.

"Поліція може гальмувати слідство щодо Гандзюк через особистий конфлікт інтересів. У неї були проблеми з тими, кого називають "мусорами". У поліції бояться, що якщо СБУ почне займатися справою Гандзюк, то вони вийдуть на виконавця і замовника. Тому нас свідомо намагаються затягнути в болото. Поки ми будемо доводити, що затриманий – це не та людина, яка скоїла напад, мине багато часу. Справжні організатори просто розбіжаться. З кожним днем провести ефективне розслідування буде все складніше, але я впевнений: поки це ще можна зробити", – підкреслив Найєм.

Він не відкидає, що в разі затримання замовника між СБУ і Нацполіцією можуть розпочатися "торги".

"Катя так і каже, що не довіряє правоохоронним органам Херсонської області, адже вони там усі в одній зв'язці. Місцева поліція ватна. Це доводить безліч фактів. І довіряти їм не можна. Першого дня вони вилучили речові докази. За три дні провели додатковий огляд місця злочину і під вікнами п'ятиповерхівки виявили... недопалки! Це записано в документах. Ось таке розслідування. Я не знаю, як буде просуватися слідство СБУ. Не відкидаю, що коли знайдуть справжнього замовника замаху на Гандзюк, почнуться торги між СБУ і поліцією. Але остання надія зараз на СБУ. Хоча б навіть у межах політичної боротьби вони можуть розкрити цей злочин", – резюмував Найєм.

Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла. Кислота потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її на літаку доправили в Київ для подальшого лікування.

Спочатку правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "хуліганство". Але пізніше поліція двічі змінювала кваліфікацію: спочатку – на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого", потім – на "замах на вбивство з особливою жорстокістю".

У Міністерстві внутрішніх справ України заявляли, що слідство розглядає кілька версій інциденту, серед яких службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутові конфлікти.

Поліція опублікувала відео з імовірним злочинцем, зі свого боку, колеги Гандзюк склали фоторобот нападника.

2 серпня заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін заявив, що Гандзюк погодилася співпрацювати з поліцією.

3 серпня генпрокурор України Юрій Луценко зазначив, що провадження про замах на чиновницю передали в центральний апарат Служби безпеки України.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 3 серпня повідомив, що поліція затримала підозрюваного в нападі.

Нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко розповів, що підозрюваний у нападі на Гандзюк Микола Новіков є членом одного зі злочинних угруповань Херсонської області. Правоохоронці встановили, де було придбано сірчану кислоту.

У переданій 7 серпня СБУ справі Гандзюк ідеться, що на неї напали на замовлення правоохоронців і держорганів.

11 серпня журналісти опублікували інтерв'ю з двома жителями Львова, які з 27 липня до 1 серпня відпочивали в Херсонській області з Новіковим і сім'єю його сестри Ірини. Свідки розповіли, що Новіков нікуди надовго не відлучався.

На думку адвоката Гандзюк Євгенії Закревської, Національна поліція свідомо гальмує роботу слідчих СБУ, не передаючи Службі безпеки України вже зібраних матеріалів справи.