НАБУ затримало заступника глави Міноборони і керівника департаменту за підозрою в розтраті 149 млн грн під час закупівлі пального
Посадові особи Міністерства оборони безпідставно збільшили ціну під час закупівлі палива на 16% від початкової, повідомили в Національному антикорупційному бюро України. Відповідне досудове розслідування детективи НАБУ почали у вересні 2016 року.
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему розтрати державних коштів у розмірі понад 149 млн грн під час закупівлі палива для Міністерства оборони України, повідомляє прес-служба НАБУ.
"11 жовтня 2017 року детективи бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, у результаті яких за підозрою у причетності до злочину затримали двох осіб: заступника міністра оборони України (МОУ) та директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства", – ідеться в повідомленні.
За даними "Громадського", ідеться про директора департаменту держзакупівель МОУ Володимира Гулєвича і заступника міністра оборони генерал-майора Ігоря Павловського.
За версією слідства, на початку 2016 року комітет із конкурсних торгів Міноборони організував процедуру відкритих торгів із закупівлі рідкого палива. За результатами торгів 26 квітня 2016 року комітет затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 і 18 травня 2016 року між Міноборони та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання для державних потреб палива для техніки спеціального призначення коштом державного бюджету України на загальну суму понад 1 млрд грн.
Згідно з даними попереднього розслідування, протягом червня–серпня 2016 року "за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник і постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни".
"Унаслідок цього на користь постачальника безпідставно і незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн", – додали в НАБУ.
Слідство вважає, що посадові особи Міністерства оборони України за попередньою змовою із представниками комерційного підприємства скоїли злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування за цими фактами детективи НАБУ почали у вересні 2016 року.