Напад на Гандзюк. Правоохоронці провели слідчий експеримент
Перший заступник голови Національної поліції В'ячеслав Аброськін повідомив, що слідство розглядає дві основні версії нападу на радника мера Херсона Катерину Гандзюк: професійна діяльність та активна громадянська позиція.
Правоохоронці провели слідчий експеримент у справі про замах на радника мера Херсона Катерину Гандзюк. Про це 18 жовтня розповів перший заступник голови Національної поліції В'ячеслав Аброськін, повідомляє прес-служба відомства.
Аброськін зазначив, що слідчий експеримент було проведено з водієм і двома спільниками, які погодилися співпрацювати зі слідством. Через це суд замінив їм запобіжний захід на домашній арешт із використанням електронного браслета.
"У нас є всі необхідні докази щодо пособників, виконавців та організатора. Наразі ми відпрацьовуємо версії в напрямі встановлення замовників та посередників у вчиненні цього злочину", – заявив він.
Аброськін підкреслив, що зараз слідство розглядає дві основні версії нападу: професійну діяльність та активну громадянську позицію, а також громадську та політичну діяльність Гандзюк як активіста.
Гандзюк облили кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла понад 10 операцій.
У межах розслідування замаху зареєстровано два провадження: перше – щодо виконавців, його веде поліція, друге – щодо замовників, його розслідує Служба безпеки України.
У справі Гандзюк було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського Віктора Горбунова та Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку сірчаною кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.
Херсонське видання "МОСТ" повідомляло, що під домашній арешт відпустили Горбунова, Васяновича і Вишневського.