Під час позапланової перевірки в Житомирській колонії виявили камеру з покращеними умовами для кримінальних авторитетів
У Житомирській виправній колонії №4 ув'язнених не лікували належним чином, а з більшістю з них не було укладено трудових договорів, зазначили в Генпрокуратурі України. Після перевірки 11 осіб перевели в інші колонії.
Під час позапланової перевірки у Житомирській виправній колонії №4 профільне управління Генпрокуратури України виявило численні порушення. Про це повідомила прес-служба ГПУ 8 листопада.
Перевірку проводили за зверненнями більш ніж 60 ув'язнених.
"Умови проживання, праці, лікування ув'язнених не відповідають вимогам законодавства, міжнародним стандартам і за більшістю показників можуть розцінюватися як нелюдське поводження з людьми. Упродовж останніх двох років засуджені безпідставно використовувалися для виконання робіт без укладення трудових договорів, велика кількість в’язнів навіть не отримувала заробітної плати. До державного бюджету не сплачується єдиний соціальний внесок, не вживаються заходи щодо перерахування коштів для погашення збитків, завданих злочинами та за виконавчими листами, у тому числі щодо сплати засудженими аліментів", – ідеться в повідомленні.
Також у ГПУ заявили, що у в'язниці ув'язнених належним чином не лікували, а для окремих із них було створено поліпшені умови проживання.
"Переважна більшість так званих злодійських авторитетів є вихідцями з інших країн, дехто з них не володіє ні українською, ні російською мовами достатньо мірою. Деяким із них в установі створено покращені умови проживання, обладнано окрему кімнату зі всіма зручностями, індивідуальним опаленням, цивільними меблями та побутовими приладами. Вказане приміщення зачиняється на замок, ключі від якого були не в адміністрації установи, а в одного із найбільш завзятих порушників режиму", – повідомили у відомстві.
В одному з виробничих приміщень комісія знайшла схованку, де було заховано чотири ножі.
У колонію доставили ліки на суму понад 30 тис. грн, з ув'язненими підписали понад 60 трудових договорів, у житлових приміщеннях провели санітарну обробку і прибирання.
11 ув'язнених "негативного спрямування" перевели в інші колонії.
До прокуратури Житомирської області скерували матеріали для відкриття кримінальних проваджень за ст. 364 (зловживання службовим становищем), ст. 263 (виготовлення, носіння або збут холодної зброї) та ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Як повідомляє управління Державної пенітенціарної служби в Житомирській області, колонія №4 – установа середнього рівня безпеки, розрахована на 1850 осіб. У ній відбувають покарання чоловіки, вперше засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини.