Поліція Києва прокоментувала інцидент після невдалого засідання суду щодо апеляції Кузьменко

Поліція Києва прокоментувала інцидент після невдалого засідання суду щодо апеляції Кузьменко
Засідання щодо апеляції Кузьменко не відбулося
Фото: EPA (архів)

У поліції Києва заявили, що 20 грудня в залі Апеляційного суду Києва створили коридор, щоб вивести підозрювану у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлію Кузьменко. Зараз конфлікт вичерпано, додали в поліції.

Поліція Києва прокоментувала інцидент зі штурмом зали Апеляційного суду Києва після завершення засідання, на якому не розглянули апеляції на запобіжний захід фігурантці справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, дитячій кардіохірургині і волонтерці Юлії Кузьменко.

Апеляційний суд Києва мав розглядати скаргу на запобіжний захід Кузьменко 20 грудня, але через неявку прокурорів відклав засідання на 24 грудня. Після завершення засідання Кузьменко та її знайомі приблизно п'ять годин залишалися в залі суду і намагалися блокувати вхід, щоб не дати правоохоронцям вивести підозрювану. Кузьменко говорила, що не покине зали, поки не приїдуть прокурори і суд не розгляне апеляцію. Силовики штурмували приміщення і вивели Кузьменко.

"Виконуючи рішення суду, правоохоронці створили коридор для того, щоби вивести підозрювану. Під час цього сталася штовханина із громадянами, які перешкоджали правоохоронцям. Представники правоохоронних органів відновили правопорядок та конвоювали затриману до ізолятора тимчасового тримання", – ідеться в повідомленні.

Зараз конфлікт вичерпано, додали в поліції.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.

12 грудня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт), військовослужбовець і музикант Андрій Антоненко (заарештовано), Кузьменко (узято під варту), а також подружжя Владислав та Інна Грищенки, які фігурують у справі як "особи, що володіють інформацією".

Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, Антоненка також називають організатором злочинної групи, Дугарь займалася "розвідкою": шукала камери на маршруті прямування спільників. Під час засідання суду Антоненко заявив, що на відео мінування авто Шеремета був не він. Антоненко не визнає своєї провини та відмовляється давати свідчення.

18 грудня засідання Київського апеляційного суду, на якому мають розглянути скаргу захисників Дугарь, перенесли на 8 січня 2020 року через відсутність необхідних документів.

20 грудня суд переніс розгляд апеляції на арешт Антоненка на 23 грудня через неявку прокурорів.