Полтавська поліція спростувала повідомлення про арешт учасників заворушень у Нових Санжарах
Інформація про обрання запобіжного заходу для чотирьох підозрюваних в участі у масових заворушеннях виявилася неправдивою; суд іще розглядає клопотання, заявили в Головному управлінні Нацполіції в Полтавській області.
Головне управління Національної поліції у Полтавській області спростувало повідомлення про арешт чотирьох імовірних учасників заворушень, які сталися в Нових Санжарах. Уточнений пресреліз увечері 25 лютого розміщено на сайті управління.
У попередню новину про підозри, оголошені фігурантам справи, внесено правки.
"25 лютого у рамках кримінальних проваджень, що розслідуються слідчим управлінням поліції Полтавщини, повідомлено про підозру ще п’ятьом особам. Наразі в Октябрському районному суді Полтави розглядається клопотання про обрання двом особам виду запобіжного заходу. Також підготовлено клопотання про обрання запобіжного заходу іншим фігурантам кримінального провадження. Перепрошуємо за неточну інформацію, оприлюднену раніше", – заявили в поліції.
Про арешт чотирьох підозрюваних повідомляв речник обласного управління Нацполіції Юрій Сулаєв.
Усього розпочато шість кримінальних проваджень за фактом масових заворушень у Нових Санжарах. Одного з учасників протестів узяли під нічний домашній арешт; його затримали за підозрою у спробі насильницьких дій щодо поліцейського.
20 лютого в селище Нові Санжари Полтавської області приїхали автобуси з громадянами, евакуйованими із китайського міста Ухань, – епіцентру спалаху коронавірусу SARS-CoV-2. Евакуйовані заселилися у медцентр Нацгвардії України "Нові Санжари". Серед них 45 громадян України та 27 іноземців.
Жителі Нових Санжарів протестували проти поселення евакуйованих у селищі. Протестувальники закидали автобуси з евакуйованими і поліцейських камінням, розбили вікна в кількох автобусах. Одна людина намагалася автомобілем наїхати на правоохоронців, заявили в поліції. Унаслідок зіткнень по медичну допомогу звернулися дев'ятеро співробітників МВС і один цивільний. 24 людей затримали, відкрито п'ять кримінальних проваджень. 21 лютого поліція відпустила 23 із 24 осіб.
Наприкінці грудня 2019 року в китайському Ухані вперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, що спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус мав назву 2019-nCoV). 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на початок доби 25 лютого у Китаї жертвами нового коронавірусу стало 2663 людини, хворих – 77 658.
За даними ВООЗ, за межами материкового Китаю зареєстровано 2069 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію у 29 країнах. За добу – 300 нових випадків. Загальна кількість померлих становить 23 людини (протягом останньої доби – шість).
На території України хворих немає. Коронавірус діагностовано у двох українців на борту круїзного судна Diamond Princess, яке стоїть на карантині біля берегів Японії.
Стан українських та іноземних громадян, які перебувають на обсервації, добрий, ні в кого немає симптомів респіраторного захворювання, повідомила міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька.