Порошенко виступає за залучення іноземного спеціаліста до розслідування вбивства Шеремета – Комітет захисту журналістів

Комітет захисту журналістів закликає зосередитися на розслідуванні журналістської діяльності Шеремета в Україні
Фото: Павел Шеремет / Facebook

Представники Комітету захисту журналістів зустрілися із президентом України Петром Порошенком 11 липня. Організація вважає, що українські правоохоронці поки не надали доказів російського сліду в убивстві журналіста Павла Шеремета.

Президент України Петро Порошенко виступає за залучення міжнародно визнаного іноземного спеціаліста до розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета, заявив на брифінгу в Києві 12 липня виконавчий директор комітету захисту журналістів Джоел Саймон. Брифінг транслював Ukraine Crisis Media Center у YouTube.

За словами Саймона, 11 липня Порошенко зустрівся із представниками організації. "Під час нашої зустрічі із президентом Порошенком він запропонував запросити міжнародно визнаного слідчого в національну команду (з розслідування вбивства Шеремета. – "ГОРДОН")", – заявив Саймон.

Він також повідомив, що українські правоохоронці не надали доказів "російського сліду" в убивстві журналіста. Комітет закликає слідство зосередитися на розслідуванні журналістської діяльності Шеремета.

"Ми закликаємо прискорити розслідування і зосередитися на роботі Павла Шеремета як на версії мотиву скоєного вбивства", – додала координатор програми у Європі та Азії Комітету захисту журналістів Ніна Огнянова.

Вона заявила, що міжнародна організація не задоволена темпами розслідування.

На зустрічі з родичами Шеремета та представниками Комітету захисту журналістів Порошенко заявив, що правоохоронні органи мають найближчим часом публічно відзвітувати про результати слідства.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співвласниці "Української правди" і його цивільній дружині Олені Притулі.

Слідство розглядає п'ять версій мотивів убивства: професійна діяльність, убивство через помилку (замість власника видання "Українська правда" Олени Притули), критичні публікації у виданні "Українська правда" та виступи на "Радио Вести", дестабілізація ситуації в Україні, а також конфлікти, що стосуються особистого життя Шеремета.

У червні 2017 року голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомляла, що в межах досудового розслідування у справі Шеремета допитали понад 3000 осіб, зокрема й очевидців вибуху, і вилучили відеозаписи з камер спостереження.

У Комітеті захисту журналістів заявили, що будуть ініціювати міжнародне розслідування вбивства Шеремета.