Пожежа в Чорнобильській зоні. Рятувальники не можуть дістатися до найскладнішого осередку загоряння
До ліквідації пожеж у Чорнобильській зоні відчуження залучено 1200 осіб і 300 одиниць техніки, повідомив директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук.
Наземні сили рятувальників не можуть оперативно дістатися до найскладнішого осередку загоряння в Чорнобильській зоні через велику захаращеність лісових масивів. Про це під час брифінгу 22 квітня повідомив директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук.
"Основні зусилля зосереджені на найбільш складному осередку – у районі Рудьки – Буряківка. Наземні сили рятувальників не можуть оперативно туди дістатися через велику захаращеність лісових масивів. Тому інтенсивно на цих ділянках використовується інженерна техніка ДСНС і ЗСУ", – зазначив він.
Демчук додав, що за добу пробито 125 км доріг у цій захаращеній місцевості.
"Тільки таким способом вдається діставатися до кромки пожеж, поливаємо їх і стримуємо подальше розповсюдження. Процес, на жаль, тривалий і важкий", – підкреслив він.
За словами Демчука, радіаційний фон у Чорнобильській зоні відчуження, столиці та Київській області наразі в межах природних фонових значень, а загалом до ліквідації пожеж у зоні відчуження залучено 1200 осіб і 300 одиниць техніки.
Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження почалася 4 квітня і тривала 10 днів. За даними в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгора Фірсова, пожежа спалахнула через підпал трави (пізніше поліція затримала двох осіб, імовірно, причетних до підпалу).
14 квітня відкритий вогонь у Чорнобильській зоні вдалося загасити, але тління пнів тривало.
16 квітня через сильний вітер ситуація ускладнилася, з'явилися три нові осередки тління. Але у ДСНС повідомили, що вони не є масштабними і не мають загрозливого характеру.