Правоохоронці проводять обшуки в Кабміні, Держприкордонслужбі, ДФС і "Спецтехноекспорті" за фактом заволодіння $6,7 млн в оборонній сфері
Співробітники департаменту контррозвідки Служби безпеки України виявили факти заволодіння коштами під час укладання іноземною компанією зовнішньоекономічного контракту з одним із підприємств концерну "Укроборонпром" із постачання Державній прикордонній службі України підвісної системи раннього виявлення.
Сьогодні у службових приміщеннях Кабінету Міністрів України, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України та на держпідприємстві "Спецтехноекспорт" проводять слідчі дії у кримінальному провадженні за фактом заволодіння грошовими коштами в сумі $6,7 млн під час укладання іноземною компанією контракту з одним із підприємств концерну "Укроборонпром". Про це повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури України.
Співробітники департаменту контррозвідки Служби безпеки України встановили факти заволодіння коштами під час укладання іноземною компанією зовнішньоекономічного контракту з одним із підприємств концерну "Укроборонпром" із постачання прикордонній службі підвісної системи раннього виявлення.
Правоохоронці вилучають оригінали документів та інших речей і предметів, які мають доказове значення.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Головна військова прокуратура ГПУ.
У лютому – березні 2019 року програма "Наші гроші" оприлюднила розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили мінімум 250 млн грн під час війни на Донбасі. У програмі розповідали, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії і в два – чотири рази дорожче перепродавали їх заводам "Укроборонпрому".
Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь, зокрема, нинішній голова "Укроборонпрому" Павло Букін, тодішній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський і його син Ігор.
18 липня президент України Володимир Зеленський заявив, що протягом п'яти останніх років українські спецекспортери перерахували на офшорні рахунки велику суму грошей за нібито надані послуги.