Правоохоронці знайшли в камерах екс-торнадівців ножі, молотки та прапор зі свастикою
Прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган показала предмети, які екс-бійці спецроти "Торнадо", що влаштували бунт у Лук'янівському СІЗО, зберігали у своїх камерах.
14 серпня прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган опублікувала у Twitter фотографії предметів, виявлених у камерах екс-бійців розформованої роти МВС України "Торнадо".
"Обшуки в камерах Лук'янівського СІЗО. Вони точно герої?" – написала вона.
З огляду на фотографії, у камерах знайшли саморобні битки, молотки, ножиці, викрутки, мотузки, дорогий алкоголь і прапор зі свастикою.
Сарган не уточнила, коли саме відбувся обшук.
9 серпня колишні бійці роти "Торнадо" влаштували бунт у Лук'янівському СІЗО. Група підтримки блокувала автозаки, у яких намагалися вивезти трьох екс-торнадівців, зокрема колишнього командира роти Руслана Онищенка.
Під час обшуку в їхній камері правоохоронці знайшли комп'ютерну техніку, саморобні вибухові пакети та холодну зброю.
За даними Міністерства юстиції України, під час сутичок постраждав один правоохоронець. З допомогою поліції трьох екс-бійців спецроти вдалося вивезти.
Правоохоронці порушили кримінальні справи за фактом вчинення ув'язненими злочинів за ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством), ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 1 ст. 14 і 1 ч. ст. 294 (масові заворушення), а також за ст. 348 (посягання на життя співробітника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця) Кримінального кодексу України.
10 серпня стало відомо, що двоє співробітників Лук'янівського СІЗО допомагали екс-торнадівцям влаштувати бунт. Проти них відкрито кримінальне провадження.
17 червня 2015 року в Луганській області було затримано бійців "Торнадо" разом із командиром роти Онищенком. Їх обвинуватили в незаконному позбавленні волі та викраденні місцевих жителів, тортурах, убивствах і низці інших тяжких злочинів.
Бійці спецроти стверджували, що потерпілі та свідки, які давали проти них свідчення, є "сепаратистами і плутаються у свідченнях". Торнадівці стверджували, що справу проти них сфальсифіковано на замовлення головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Вони заявляли, що кримінальні справи з'явилися відразу після того, як бійці роти почали зупиняти потяги з контрабандним вугіллям, металом і лісом, які курсували через лінію розмежування.
7 квітня 2017 року в Оболонському районному суді Києва оголосили вирок у справі "Торнадо". За вчинення злочинів в зоні АТО вісьмом бійцям, зокрема командиру Русланові Онищенку та його заступнику Миколі Цукуру, присудили від восьми до 11 років тримання під вартою, ще чотирьом дали умовні строки.
Захист оскаржив вирок. Адвокати далі знайомляться з матеріалами справи. Наступне засідання апеляційного суду має відбутися 17 вересня.