"Про законність узагалі не йдеться". Представник омбудсмена Чаплига назвав "свавіллям" рейд у київському клубі Jugendhub
Під час рейду в київському клубі Jugendhub правоохоронці порушили майже п'ять статей Кримінального процесуального кодексу України, заявив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига.
Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига в коментарі "112 Україна" назвав "свавіллям" рейд у київському клубі Jugendhub, який 27 жовтня ввечері провели поліцейські.
"Про законність тут узагалі не йдеться. Фактично є таке російське слово – "беспредел" і, власне, це те, свідками чого ми стали. Шукати в цьому якусь законність просто немає сенсу. Порушено стільки статей Конституції та Кримінального процесуального кодексу (КПК), що, я думаю, це справа на довгі місяці, оскільки занадто багато людей було залучено в усе це, дуже багато порушень. Усе це вже зафіксовано, запротокольовано. На збірному пункті все документується, у тому числі збираються дані від потерпілих та їхніх родичів", – зазначив він.
Чаплига додав, що в офіс омбудсмена надійшло багато заяв про порушення під час обшуку.
"Так, фактично підтверджено свідчення, що було застосовано надмірну силу з боку працівників поліції, невиправдану, не було надано правової допомоги, тобто осіб було позбавлено права на захист. Десь статей п'ять КПК грубо порушено", – завив він.
За словами Чаплиги, затриманих вдалося звільнити, кілька людей вирішило добровільно залишитися для проходження медичного огляду на збірному пункті.
"Сьогодні вони повинні отримати направлення на медогляд, а потім повістку для прибуття до військкомату на призовну комісію. Тобто ми пояснили всю ситуацію військовикам, і тепер вони намагаються це все спрямувати у правове русло. Із понеділка ми починаємо спілкування з Нацполіцією", – сказав він.
Учора колишній боєць АТО Масі Найєм розповів, що в ніч на 28 жовтня в київський нічний клуб Jugendhub увірвалося кілька десятків людей у масках і зі зброєю і почало обшук, не показуючи документів. За його словами, людей вивозили у військкомат і Шевченківське управління поліції Києва.
Пізніше у столичній поліції розповіли, що під час обшуку в київському нічному клубі затримали 17 відвідувачів, у яких виявили наркотики. У закладі також виявили 11 малолітніх громадян та 32 осіб, які ухиляються від призову на строкову військову службу.
Представник українського омбудсмена з питань захисту прав військовослужбовців Святослав Стеценко заявив, що якщо призовна комісія оголосила в розшук призовників, їх мали право затримати і доправити у військову частину.