Прогресу у розслідуванні обставин смерті Шеремета немає – ООН
У місії ООН з прав людини незадоволені відсутністю прогресу в розслідуванні загибелі журналіста Павла Шеремета та висланням з України журналістів.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні стурбована відсутністю прогресу в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це журналістам 12 вересня заявила голова місії в Україні Фіона Фрейзер, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Стурбованість викликає ослаблення захисту свободи висловлювання думки у ЗМІ. Минуло більше ніж рік після вбивства журналіста Павла Шеремета, але прогресу в розслідуванні обставин його смерті немає", – заявила Фрейзер.
Голова місії стверджує, що з України все частіше висилають іноземних журналістів "за ведення так званої антиукраїнської пропаганди".
Фрейзер згадала, що на території Донбасу, якої не контролює український уряд, громадян, котрі висловлюють проукраїнські погляди, "і надалі залякують та наражають на фізичну небезпеку".
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співзасновниці "Української правди" і його цивільній дружині Олені Притулі.
Слідство розглядає п'ять версій мотивів убивства: професійна діяльність, убивство через помилку (замість Притули), критичні публікації у виданні "Українська правда" та виступи на "Радио Вести", дестабілізація ситуації в Україні, а також конфлікти, що стосуються особистого життя Шеремета.
У червні 2017 року голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомляла, що в межах досудового розслідування у справі Шеремета допитали понад 3000 осіб, зокрема і очевидців вибуху, та вилучили відеозаписи з камер спостереження.
25 серпня іспанських журналістів Антоніо Памплієгу і Мануеля Анхеля Састре було вислано з України до Нідерландів після 20 годин очікування в аеропорту Києва. За словами Памплієги, він надав українським прикордонникам необхідні для роботи документи, однак у в'їзді йому відмовили.
Асоціація преси Мадрида закликала владу Іспанії вимагати від України пояснень, дії української влади журналісти назвали "спробою авторитарного режиму запровадити цензуру".
29 серпня у Службі безпеки України заявили, що журналісти писали неправдиві матеріали, зокрема про те, що українська армія нібито обстрілює мирні українські населені пункти.
30 серпня з України вислали журналістку російського "Первого канала" Анну Курбатову.
В ОБСЄ закликали Україну не висилати журналістів країн – учасниць організації.