Протягом доби до поліції надійшло 37 неправдивих повідомлень про замінування 337 об'єктів у 12 містах України – Нацполіція
За даними першого заступника голови Національної поліції В'ячеслава Аброськіна, неправдиві повідомлення про замінування об'єктів в Україні протягом останніх діб надходили з поштового сервісу, IP-адреса якого належить зареєстрованій у Росії фірмі.
Протягом останніх діб у поліцію надійшло 37 повідомлень про мінування 337 об'єктів у Києві, Дніпрі, Львові, Луцьку, Рівному, Харкові, Запоріжжі, Миколаєві, Полтаві, Черкасах, Одесі та Генічеську, поінформував перший заступник голови Нацполіції України В'ячеслав Аброськін.
"Правоохоронцям прийшлося евакуйовувати більше ніж 32 тис. громадян із 77 закладів швидкого харчування, 18 торговельних центрів, шести гіпермаркетів, 16 житлових будинків, готелів, п'яти станцій Київського метрополітену. Покидьки просто знущалися над громадянами України", – написав він у Facebook.
За словами Аброськіна, більшість повідомлень про мінування цих об'єктів надходило з поштового сервісу, IP-адреса якого належить зареєстрованому в Росії товариству з обмеженою відповідальністю.
"Від цих жахливих дій терористів щоденно страждають тисячі звичайних громадян нашої країни. Працівники поліції змушені реагувати на кожне таке повідомлення, і наші люди по-різному ставляться до цього – інколи із підтримкою, інколи із чварами, але, незважаючи ні на що, ми маємо перевіряти кожне звернення", – додав перший заступник голови Нацполіції.
25 квітня голова Нацполіції України Сергій Князєв запропонував посилити відповідальність за дзвінки про мінування, оскільки правоохоронцям почали частіше надходити такі повідомлення.