Радіометричну мережу України перевели в режим підвищеної готовності через вибух на полігоні в Росії
Через вибух на полігоні в Архангельській області Росії українська гідрометеорологічна служба заміряє рівень радіації в повітрі чотири рази на день, заявили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.
Радіометричну мережу гідрометеорологічної служби України переведено в режим підвищеної готовності через вибух на полігоні біля Сєвєродвінська Архангельської області Росії. Про це 21 серпня повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
“Вимірювання потужності експозиційної дози проводять чотири рази на добу; вимірювання атмосферних опадів – щоденно; відбирання атмосферних аерозолів у Києві, Сновську, Чорнобилі – щодоби по 12 годин“, – ідеться в повідомленні ДСНС.
До посиленого режиму вимірювань залучили метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької та Одеської областей.
У ДСНС додали, що у період із 10-го до 18 серпня зміни радіаційного фону в Україні не зафіксовано.
8 серпня 2019 року на морській платформі військового полігону ВМФ Росії в Архангельській області прогримів вибух. 10 серпня російська державна корпорація "Росатом" заявила, що вибух стався після випробування ракети, у двигуні якої використовували радіоактивне ізотопне джерело живлення.
Міністерство оборони РФ у першому повідомленні стверджувало, що в атмосферу шкідливі речовини не потрапили, однак в адміністрації Сєвєродвінська заявляли, що розташовані в місті датчики зафіксували короткочасне підвищення радіаційного фону.
Того самого дня в "Росатомі" повідомили, що внаслідок вибуху загинуло п'ятеро їхніх співробітників. Лікарів, які намагалися врятувати постраждалих, не попередили, що їх було заражено радіацією під час вибуху, пише The Moscow Times.
18 серпня голова підготовчої комісії Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Ласіна Зербо опублікував у Twitter GIF-карту ймовірного розльоту радіонуклідів після вибуху на російському полігоні під Сєвєродвінськом. На інтерактивній моделі було видно, що хмара поширилася над територією Росії, 12 серпня накрила Казахстан, а 14–15 серпня пройшла південь України і рушила на північ.