Російські космонавти посперечалися з американськими про способи усунення витоку повітря на МКС
Джерела агентства "Интерфакс" стверджують, що російські члени екіпажу Міжнародної космічної станції всупереч рекомендації командира, астронавта NASA Ендрю Ф’юстела, установили латку на місце витоку кисню. Американці участі в ремонті не брали.
Екіпаж Міжнародної космічної станції розійшовся в думках щодо способів усунення витоку повітря в російському сегменті станції. Про це 30 серпня повідомив "Интерфакс" із посиланням на джерело в американських органах контролю й управління МКС.
За словами співрозмовника, командир експедиції, астронавт NASA Ендрю Ф’юстел наполягав на детальному вивченні всіх можливих способів ремонту, оскільки витік повітря відбувався дуже повільно і безпосередньої загрози екіпажу не було.
Російські космонавти наполягали на негайному усуненні витоку.
Джерело стверджує, що через протиріччя Ф’юстел припинив брати участь у ремонті.
Після цього російські космонавти закрили латками місце витоку і нанесли герметик.
За даними джерела "Интерфакса", падіння тиску повітря припинилося, однак герметик почав утворювати бульбашки. Члени екіпажу мають чекати 10–12 годин, поки він застигне, розповів співрозмовник. Потім космонавти перевірятимуть герметичність відсіку, задраївши люки.
Витік кисню виявили в ніч на 30 серпня, тиск на станції став падати. Тріщину в побутовому відсіку транспортного пілотованого корабля "Союз МС-09", пристикованого до російського сегмента, могло зумовити зіткнення з мікрометеоритом, заявили в "Роскосмосе".
До складу 56-ї експедиції на МКС входить шестеро осіб: командир Ендрю Ф’юстел (NASA), бортінженери Річард Арнольд, Серена Ауньйон (обоє – NASA), Олег Артем'єв, Сергій Прокоп'єв (обидва – "Роскосмос") та Александр Герст (Європейське космічне агентство).