Смерть волонтера Кучапіна. Священник, який заявляв про причетність влади до того, що трапилося, відмовився від своїх слів

Керстюк називав себе волонтером
Фото: orthodoxy.org.ua (архів)

Священник УПЦ МП Захарія Керстюк, який називав себе другом покійного волонтера Олексія Кучапіна, заявив, що відмовляється від своїх тверджень про його насильницьку смерть. Він також підкреслив, що ніяк не був пов'язаний із Кучапіним і його діяльністю з надання допомоги бездомним.

Автор версії про вбивство київського волонтера, директора громадської організації "Дім милосердя" Олексія Кучапіна, священнослужитель Української православної церкви Московського патріархату Захарія Керстюк, відмовився від своїх тверджень і заявив, що дані поліції про ненасильницький характер смерті є правильними.

26 липня у своєму Facebook Керстюк опублікував заяву, в якій наголошує, що добровільно і без примусу відмовляється від попередніх слів про можливу причетність влади до смерті Кучапіна.

"Моя ганебна участь у цій історії закінчена, і прошу поставитись до цього з розумінням. І ще, я ніколи, ні разу, не тільки не був на вокзалі в якості волонтера та ніколи не допомагав там безхатченкам, але навіть уяви не маю, що таке «Дім милосердя». Я ніколи туди не привозив знедолених і таке інше, тому мене з Олексієм, правда, нічого не могло пов’язувати", – написав священник.

В іншому пості він опублікував своє фото в гіпсі, заявивши, що "згубна історія" забрала в нього багато сил.

"Ніяких спростувань, виправдань або додаткових коментарів ви більше не побачите і не почуєте. У середовищі безпритульних людей  я самозванець. Із допомогою їм мене ніколи і нічого не пов'язувало. І те, що мене ніхто не знає з тих великих і героїчних людей, які рятують безпритульних, – тому тільки доказ", – заявив Керстюк.

20 липня священник повідомив у Facebook, що волонтер зник за дивних обставин – сказав, що їде у справах у Дніпро за допомогою сервісу BlaBlaCar, але його замовлення в базі даних не було.

Тіло Кучапіна виявили 21 липня в орендованій квартирі в Києві. Судмедексперт не виявив на ньому слідів насильницької смерті. Під час огляду квартири правоохоронці знайшли таблетки і залишену на столі записку. Слідів зламу у квартирі не було.

Керстюк щодня публікував повідомлення, в яких натякав на причетність київської влади і поліції до вбивства волонтера, а його самого називав другом, братом і мучеником. Він також організував через соцмережі акцію поминання Кучапіна на столичному вокзалі.

Організація "Дім милосердя" 25 липня виступила із заявою, в якій ішлося, що ніхто з волонтерів не знає Керстюка. "У нас немає інформації, наскільки тісно Олексій із ним співпрацював і спілкувався, проте однозначно вони не були близькими друзям. Тобто інформація, яку він надає, є більшою мірою його власними домислами і маніпуляціями. Просимо не використовувати дописи Керстюка як джерело", – зазначено в повідомленні.

Волонтери також стверджують, що всупереч твердженням представника УПЦ МП, на Кучапіна і його співробітників ніхто з боку влади не тиснув, погроз організації не надходило.

Нову сторінку Керстюку у Facebook було створено в лютому. До інциденту з Кучапіним він час від часу публікував на ній фото і відео з київськими безхатченками та стверджував, що займається волонтерською роботою.

У минулому він був кліриком храму Святителя Спиридона Триміфунтського, прессекретарем Чернігівської єпархії УПЦ МП, настоятелем храму Святого апостола Андрія Первозванного УПЦ МП при українському посольстві в Триполі (Лівія), повідомив "Главком".