Співробітники департаменту СБУ систематично вимагали хабарі у підприємців – заступниця глави ДБР
Співробітники департаменту охорони державної таємниці та ліцензування Служби безпеки України вимагали від підприємців від 20 тис. грн до 300 тис. грн за обіцянки не складати протоколів про порушення і "не давати хід справам", повідомила перша заступниця директора Держбюро розслідувань України Ольга Варченко.
Співробітники департаменту охорони державної таємниці та ліцензування Служби безпеки України систематично вимагали хабарі у підприємців. Про це повідомила перша заступниця директора Держбюро розслідувань України Ольга Варченко у Facebook 27 листопада.
Вона зазначила, що, за даними слідства, до схеми було причетне керівництво департаменту.
"Працівники згаданого департаменту систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від підприємців за обіцянки не складати протокол про виявлені порушення та не давати хід справам. Із кожного підприємця правоохоронці вимагали від 20 тис. до 300 тис. грн. Отримані гроші відмивали через низку підконтрольних підприємств", – написала вона.
Варченко повідомила, що перший заступник начальника департаменту давав підлеглим список підприємств, у яких потрібно було вимагати гроші. Потім кошти, які погоджувалися заплатити деякі підприємці, співробітники СБУ переказували на рахунок благодійного фонду, після чого гроші йшли на рахунки підконтрольних правоохоронцям підприємств.
"Частина коштів проходила за документами як оплата за здійснення низки ремонтних робіт в адміністративних будівлях департаменту, закупівля будматеріалів та зарплата ремонтників, решту готівкою передавали посадовцям департаменту, задіяним у схемі", – написала заступниця глави ДБР.
Правоохоронцям готують повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ст. 368 Кримінального кодексу (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою).
"За скоєний злочин Кримінальний кодекс України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років із забороною обіймати певні посади та займатися певною діяльністю протягом трьох років", – додала Варченко.