Сус заявив, що завдання обвинуватити Гречківського у хабарництві у ГПУ поставили навесні 2016 року
Колишній заступник начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальник управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генпрокуратури Дмитро Сус розповів, що його кар'єра закінчилася через відмову брати участь у справі проти члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського.
Завдання відкрити провадження проти члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського з'явилося в Генеральній прокуратурі України навесні 2016 року. Про це в інтерв'ю журналісту Сергію Козлову розповів екс-заступник начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальник управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генпрокуратури Дмитро Сус. Відео Козлов опублікував на своєму каналі в YouTube.
"Гуцуляк, керівник департаменту (Володимир Гуцуляк – керівник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ. – "ГОРДОН"), він першим отримує завдання. Я був керівником слідчих, а Варченко – керівником процесуальних прокурорів (Ольга Варченко – начальник управління процесуального керівництва, державного обвинувачення та представництва в суді. – "ГОРДОН"). Будь-яке провадження не можна було зробити без "її" прокурорів і без "моїх" слідчих. Гуцуляк отримує завдання, де він його отримав – невідомо, але він викликає мене, Варченко і каже нам: "У нас є певна ситуація, до нас зайдуть матеріали, треба буде спрацювати". Від Варченко був потрібний адекватний прокурор, який виконуватиме всі вказівки, від мене – адекватний слідчий", – заявив Сус.
Він стверджує, що це розслідування погоджували з генеральним прокурором України Юрієм Луценком.
"Сидимо ми в кабінеті Гуцуляка чи розмовляємо на вулиці. Я вже точно не пам'ятаю, але головне, що Гуцуляк повідомив, що вже є заявник, який має занести гроші Гречківському. І це треба оформити процесуально, відповідно до КПК. Ви також повинні зрозуміти, що заявник не до нас мав би прийти. Він має прийти подати заяву чи у СБУ, чи в міліцію, чи в Генпрокуратуру, але ж не слідчому. Тим не менш, коли вже є розуміння, хто заявник, хто слідчий, хто прокурор, то Гуцуляк уже бере всі ці матеріали і їде до Луценка, щоб отримати на все це узгодження", – розповів він.
Сус упевнений, що його відмова брати участь у справі Гречківського стала причиною завершення кар'єри в Генпрокуратурі. Але він ще якийсь час спостерігав за листуванням колег у месенджерах.
"Мене від роботи Луценко відсторонив ще у вересні, але ж переписка і спільні чати в месенджерах зберігалися. Тож я бачив, як прокурори раділи, що спіймали "цю скотину". Хоча лише з шостої спроби, здається", – поділився Дмитро Сус.
Кримінальне провадження проти Гречківського Генеральна прокуратура відкрила в серпні 2016 року, йому вручили підозру у вимаганні хабара.
Досудове розслідування завершилося в травні 2017 року. 8 серпня прокуратура вручила обвинувальний акт. Адвокат заявляв, що в матеріалах справи немає "будь-яких доказів вини" Гречківського.
25 липня детективи НАБУ затримали Суса в аеропорту Бориспіль. Йому повідомили про підозру у заволодінні чужим майном у великих розмірах, заволодінні та розтраті чужого майна, вчинених повторно, поданні свідомо недостовірних відомостей у декларації про доходи. Сусу інкримінують привласнення понад 400 тис. грн і відеореєстратора, суд обрав йому запобіжний захід у вигляді двох місяців домашнього арешту.