"Це не театр". У СБУ розповіли, чому луцький терорист хвилину чекав на затримання

Затримання відбулося, коли правоохоронці переконалися, що загрози заручникам немає, стверджують у СБУ
Фото: ЕРА

Перемовини правоохоронців із Максимом Кривошем, який захопив заручників у Луцьку, залишилися за кадром, на відео могло здатися, що зловмисник просто чекає біля автобуса, доки його затримають. Про це сказав начальник управління СБУ у Волинській області Павло Данюков. За його словами, важливо було переконатися, що Кривош не збирається дистанційно приводити в дію вибухівку.

Відеозапис дає неповне уявлення про те, що відбувалося в момент затримання Максима Кривоша, який понад 12 годин утримував заручників. Про це на брифінгу в Луцьку 22 липня сказав начальник управління Служби безпеки України у Волинській області Павло Данюков, передає кореспондент "ГОРДОН".

Він нагадав, що в кадрі були тільки автобус і терорист.

"Ви не бачили, як на відстані з ним велися переговори. У нас були підозри, що в автобусі залишився вибуховий пристрій. Згідно з нашими домовленостями, він залишив в автобусі сумку з вибуховим пристроєм, і ми мали пересвідчитися, що в нього немає дистанційного приладу керування цим пристроєм, тому що заручники залишалися в автобусі. Йому давалися вказівки – підняти руки, опустити, повернутися, постояти", – пояснив Данюков.

За його словами, співробітники СБУ та Національної поліції підійшли до Кривоша тільки після того, як переконалися, що загрози заручникам немає.

"Була професійна необхідність, не думайте, що це театр", – підкреслив Данюков.

На кадрах із місця подій видно, що Кривош вийшов з автобуса і приблизно хвилину чекав, доки до нього підійшли співробітники правоохоронних органів.

Відео: 24 Канал / YouTube

Зранку 21 липня в центрі Луцька Кривош захопив автобус, у якому було 13 осіб. Орієнтовно о 22.00 терорист здався. Ніхто із заручників не постраждав.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що у Кривоша були спільники в інших містах України.

СБУ відкрила кримінальне провадження за ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. До Єдиного реєстру досудових розслідувань також внесено відомості про злочини, передбачені ч. 2 ст. 147 (захоплення заручників), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ст. 348 (замах на життя співробітника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця).